|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:28 | 06.23.2024

З Латвії до Ніжина

Днями Ніжинська громада отримала в подарунок від Латвії шкільний автобус на 38 місць. Латвійські друзі ще й наповнили його гуманітарним вантажем.

1aa1vaПісля повномасштабного російського вторгнення українські школи, як і інші заклади цивільної інфраструктури України, стали головно мішенню країни-терориста росії, внаслідок чого майно багатьох шкіл було пошкоджене або знищене. Також внаслідок російських обстрілів було знищено або вкрадено значну кількість шкільних автобусів. Саме тому українське посольство звернулося до латвійських благодійних організацій-друзів України з закликом підтримати українські школи, які поступово відновлюють навчальний процес, незважаючи на постійні ракетні обстріли з боку росії. І вони відгукнулися! За допомогою латвійських бізнесменів та волонтерів, а також окремих громадян Латвії вдалося зібрати кошти на закупівлю шкільних автобусів.

Всього Латвійська Республіка подарувала шість автобусів для потреб дітей Славутича, Ніжина, Запоріжжя, Миколаєва та Слов’янська, а також Феодосіївської сільської територіальної громади Київської області. Всі шість автобусів були ще й завантажені гуманітарною допомогою для українських дітей та шкіл, постраждалих внаслідок російської агресії. Щоб забезпечити українських дітей теплим одягом, рюкзаками, шкільною канцелярією, а школи – обігрівачами, генераторами та комп’ютерною технікою, наповнити автобуси, в латвійських містах Огре, Айзкраукле та місті-побратимі Прейлі було проведено акцію по збору гуманітарної допомоги для українських дітей.

«Це один з низки проектів допомоги Латвії та латвійських самоврядувань нашій державі, яка разом зі світовою спільнотою бореться проти кривавої путінської агресії. Рішенням мерії Прейлі один із цих автобусів передано місту-побратиму Ніжину», – повідомляють у Ніжинській міській раді.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)