|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:15 | 06.03.2023

Чернігівська обласна лікарня отримала допомогу від США

Медичне обладнання та устаткування, препарати та витратні матеріали на суму понад 350 тисяч доларів отримала Чернігівська обласна лікарня від благодійників зі США. Збирали вантаж на основі потреб саме обласної лікарні.

1adoplik2«Це і ліжка функціональні, і монітори спостереження пацієнта, і якісний стерильний перев’язувальний матеріал, який дозволяє нам надавати допомогу навіть в умовах, коли відсутня електроенергія і немає змоги вмикати автоклави – матеріал залишається стерильним. Тепер ми забезпечені на найближчу перспективу – я думаю, на пів року точно – усім необхідним», – розповідає медичний директор з лікувально-діагностичної роботи Чернігівської обласної лікарні Валерій Чобітько.

В Україні поставки цієї благодійної допомоги курує громадська організація «Підтримка медичних закладів». Голова правління згаданої організації Валерій Гребенюк та керівник відповідного проекту Олександр Коваленко розповіли, що це результат спільної роботи численних 1adoplikблагодійних організацій та громадських ініціатив. Сам проект «Підтримка медичних закладів України» започаткований ще у 2016 році, втім основну діяльність волонтери активізували близько півтора року тому.

За словами Олександра Коваленка, це вже друга фура, яку отримує Чернігівщина від цього фонду. Першу доставили до Козельця, а звідти розвезли громадами. Ця ж партія призначена винятково для обласної лікарні.

«Ця допомога стала можливою завдяки потужному американському благодійному фонду Projectcure. Загальна вартість такого контейнера – як мінімум 350 тисяч доларів, – відмітив голова правління громадська організація «Підтримка медичних закладів України» Валерій Гребенюк. – Це ті надлишки з американських лікарень, які вони жертвують іншим країнам, лікарням, людям. Працюємо виключно через державні лікарні. Американська спільнота дуже допомагає нашій країні, а ми робимо свою роботу – доставляємо, комунікуємо, щоб люди безкоштовно отримали все необхідне для лікування».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)