|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:18 | 12.06.2023

Агресор інший, підтримка є

Президент Німеччини з робочим візитом побував на Чернігівщині з метою налагодження співпраці між громадами та ознайомлення з масштабами збитків від російської агресії

shtainmaiier 136Вшанувати жертв трагедії минулого століття та ознайомитися з наслідками військової агресії росії у 2022-у – мета візиту Президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра на Чернігівщину. Він разом із Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН Анкою Фельдгузен відвідав Корюківку, де поклав квіти до Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківщини у Другій світовій війні. Також пан Штайнмаєр поспілкувався з місцевими мешканцями, які в лютому-березні цього року опинилися в окупації. Президент Німеччини був вражений самовідданістю корюківчан, які з голими руками виходили назустріч ворожій техніці. Він щиро здивований згуртованості людей, які, маючи обмеженні ресурси, змогли налагодити виробництво хліба і загалом організувати життєдіяльність громади, відрізаної від будь-якої зовнішньої допомоги. Крім того, Президент Німеччини передав очільнику громади Ратану Ахмедову контакти міста Вальдкірх, яке готове стати побратимом для Корюківки.
«Ми вдячні німецьким партнерам за підтримку, зокрема у підготовці до зими, – наголосив Ратан Ахмедов. – Налагодження партнерських стосунків з якимось містечком Німеччини було моєю давньою мрією. Адже робота в такому форматі зазвичай є дуже плідною і корисною обом сторонам».
Принагідно Франк-Вальтер Штайнмаєр ознайомився зі зруйнованими інфраструктурними об’єктами в обласному центрі та поза його межами.
«Дуже важливо для нас було налагодити внутрішньообласну та зовнішню логістику. Загалом по області зруйновано 33 мости. Більшість із них (по тимчасовій схемі також) ми вже відновили. Це стало можливим, зокрема, завдяки міжнародним партнерам», – резюмував В’ячеслав Чаус.
Окрім того, Президент Німеччини відвідав Іванівську громаду та поспілкувався з мешканцями Ягідного, історія якого відома всьому світу.
«Враження, отриманні під час цієї поїздки, я заберу з собою до Німеччини. Я ділитимуся ними з усіма, бо побачене тут неможливо забути», – наголосив Франк-Вальтер Штайнмаєр.
Понад годину в одному з укриттів Корюківки провів президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час повітряної тривоги 25 жовтня. Про це повідомляє видання BILD на своєму Телеграм-каналі. Повітряну тривогу оголосили, коли Штайнмаєр спілкувався з міським головою Корюківки Ратаном Ахмедовим, тому продовжити бесіду довелося у бомбосховищі.
"Це дало нам особливо чітке уявлення про ті умови, в яких щодня тут живуть люди", — сказав Штайнмаєр.
Президент ФРН прибув до Києва вранці 25 жовтня. Це його перший візит до України від початку війни. Минулого тижня поїздку було відкладено з міркувань безпеки. Після прибуття Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що Україна може розраховувати на підтримку Німеччини у політичному, фінансовому та гуманітарному аспектах, а також відзначив мужність та сміливість українців.
"Я з великим захопленням дивлюся на мужність, відвагу, непохитність людей по всій Україні: на фронті на сході, у містах та сільській місцевості, а також у звільнених регіонах".
Востаннє Штайнмаєр відвідував Корюківку у жовтні 2021 року, коли вшанував пам'ять жертв загиблих у Корюківській трагедії.

Схожі матеріали (за тегом)