|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:02 | 05.26.2024

Рекорд із в'язаним прапором України

У Чернігові 14 жовтня на схилі Катерининської церкви розгорнули найбільший в'язаний прапор України.

1aprapor22Завдяки майстерності рукодільниць зі всієї України його було виготовлено і встановлено рекорд. Подивитися на цю яскраву і мальовничу картину зібралося чимало людей: представники органів місцевого самоврядування, мешканці міста -героя та журналісти. Не оминали прапор увагою і водії, які проїздили повз.

— Древня козацька церква та величезний український прапор. Що може бути красивішим на в'їзді в наше місто! Такими маленькими, але такими важливими діями, ми наближаємо нашу Перемогу. — поділився своїми емоціями від побаченого секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако. — Я щиро подякував майстриням за їх неймовірну роботу. Ми завжди відзначали, що у Чернігові найкрасивіший в Україні в'їзд у місто. А з цим прапором він стає ще більш патріотичним. У наш час це дуже важливо — підіймає бойовий дух, настрій наших мешканців і дає ще один привід пишатися Черніговом.
Працювали над виготовленням українського стяга близько 350 майстринь, яких об'єднав для спільної роботи благодійний фонд "Чарівниці добра". Долучилися до створення прапору також і жінки з тимчасово окупованих територій і ті, хто виїхав наразі з країни. Готові вироби надсилали з Польщі, Італії, Франції, Німеччини, Канади. Робота тривала з квітня до серпня.
— Ми вирішили у такий спосіб об'єднати в'язальниць зі всієї України. Тому що всі були в депресії, в горі. До нас приєдналося дуже багато майстринь, — говорить Альона Розумієнко, засновниця благодійного фонду "Чарівниці добра".
— Те, що вони змогли передати шматочки українського прапору з поки що окупованих міст — це дуже важливо. Це говорить про те, що вони про нас пам'ятають і ми про них пам'ятаємо і Україна єдина в своєму прагненні бути в тих кордонах, які є загальновизнаними, 1991-го року, — говорить Олександр Ломако.
Якщо розпустити нитки з яких зв'язаний прапор, то їх загальна протяжність буде 700 км — це відстань від Чернігова до Херсона.
Представники ж Національного Реєстру Рекордів, приїхавши сьогодні у наше місто і виконавши заміри стяга, встановили, що він розмірами 30 м 54 см на 20 м 20 см. І зафіксували рекорд — найбільший в'язаний прапор України.
З одного великого стяга планують зробити один невеличкий для нашого міста з написами "Чернігів", з решти готових клаптиків пошиють ковдри. Частину з яких передадуть переселенцям, а решту продадуть на аукціоні, виручені кошти адресують ЗСУ.

Схожі матеріали (за тегом)