|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:03 | 05.27.2024

Ноутбуки - від ЮНЕСКО, автобуси - від Жешува

До Чернігівської області надійшла благодійна допомога від ЮНЕСКО — 2273 нових ноутбуки для організації навчального процесу. А Чернігів отримав два автобуси від польського міста-партнера Жешува.

2022 10 04 noutbuky 14Сучасні ноутбуки отримають заклади освіти, які втратили комп’ютерну техніку внаслідок воєнних дій. Тобто першочергова потреба у майже 1700 одиниць, сформована ще у травні, буде повністю забезпечена (враховуючи отримані влітку 583 ноутбуки від ЮНІСЕФ). Решта ж техніки буде розподілена між усіма громадами пропорційно кількості педагогічних працівників у закладах загальної середньої освіти.
- Отримана партія ноутбуків дозволить забезпечити педагогічних працівників комп’ютерною технікою на рівні 75%, - прокоментував начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОВА Микола Конопацький. - Робота у цьому напрямі не припиняється, адже не лише 1avtobusyшколи зазнали втрат. Спільно з Міністерством освіти і науки працюватимемо далі над питанням, залучаючи якомога більше міжнародних партнерів. До речі, йдеться як про нову техніку, так і вживану». Частину ноутбуків вже передали до громади Чернігова. Загалом, у школах області працюють майже 10,8 тисячі вчителів.
Польське місто-партнер Жешув у рамках гуманітарної допомоги передало Чернігову два автобуси 2005 року виробництва. Їх планують використовувати на тимчасовому автобусному маршруті №10.
Ці автобуси після всіх регламентних робіт та встановлення їх на облік в сервісному центрі планують поставити на 10-й маршрут, щоб забезпечити транспортом такі віддалені райони як ЗАЗ та "Сіверянка", де зараз відсутня контактна мережа для тролейбусів. Ці автобуси є великомісткими та пристосованими до перевезення маломобільних груп населення.

Схожі матеріали (за тегом)