|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:31 | 04.20.2024

Нерухомість агресора - під арештом

У Чернігові поліція забезпечила накладення арешту на корпоративні права та 74 об’єкти нерухомості підприємства, пов’язаного з рф.

1arestrfЗа клопотанням прокурорів Чернігівської обласної прокуратури арештовано та передано в управління АРМА нерухоме майно та корпоративні права підприємства Чернігівщини, бенефіціарним власником якого є Кіпрська компанія, підконтрольна резидентам рф. Орієнтовна вартість цього майна становить понад 30 млн грн.
За даними слідства, службові особи підприємства упродовж 2016-2019 років використовували у своїй господарській діяльності комплекс виробничих та складських приміщень, які розташовані на земельній ділянці Чернігівської міської ради площею 82 га.
При цьому, упродовж вказаного періоду, не маючи правовстановлюючих документів на земельну ділянку, службові особи підприємства умисно ухилялися від їх оформлення. Як наслідок, не сплатили понад 42 млн грн земельного податку.
Співробітники управління стратегічних розслідувань спільно зі слідчим управлінням поліції Чернігівській області та Чернігівською обласною прокуратурою викрили підприємство, яке упродовж тривалого часу ухилялося від сплати податків на суму понад 42 мільйони гривень. Нині заарештоване майно передано в АРМА на праві управління майном.
Поліцейські встановили, що у Чернігові здійснює свою господарську діяльність суб’єкт господарювання, службові особи якого запровадили схему з приховування реального власника та вигодонабувача. Окрім того, вони налагодили механізм систематичного ухилення від сплати податків.
В ході розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України слідчі поліції встановили, що сума несплачених підприємством податків перевищила 42 мільйони гривень. Доведено, що генеральний директор товариства достовірно знав про відсутність у підприємства встановленого чинним законодавством дозволу на право користування земельною ділянкою, яка перебуває в комунальній власності. Відтак, ухилення від сплати земельного податку в особливо великих розмірах було умисним та свідомим.
Також правоохоронці встановлено, що нерухоме майно підприємства загальною кількістю 74 об’єкти перебувало в іпотеці у однієї з російських банківських установ. Тепер же, після початку повномасштабного вторгнення російських військ, громадяни російської федерації планували вивести шляхом укладення фіктивних правочинів нібито зі своєї власності активи підприємства. В такий спосіб вони намагалися уникнути націоналізації активів Україною.
З метою посилення заходів з протидії підривній діяльності проросійського бізнесу, а також задля встановлення, блокування, вилучення активів, що належать особам, які своїми діями сприяють країні-агресору у війні з Україною, на підставі обґрунтованого клопотання слідчого Головного управління Нацполіції в Чернігівській області постановою Новозаводського районного суду міста Чернігова накладено арешт на корпоративні права підприємства та 74 об’єкти нерухомості.

Схожі матеріали (за тегом)