|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:54 | 06.09.2023

"Золоті Зірки" - захисникам України

Президент України Володимир Зеленський вручив 14 орденів «Золота Зірка» військовослужбовцям, яким присвоєно звання Героя України, та членам родин загиблих захисників, удостоєних цього звання посмертно. Серед нагороджених і двоє бійців, які обороняли Чернігівську область та сам Чернігів.

1azilzi22Церемонія нагородження відбулася в Білій залі Героїв України в Маріїнському палаці в місті Києві. Так, Володимир Зеленський нагородив орденом «Золота Зірка» та присвоїв звання Героя України командиру мотопіхотної роти, старшому лейтенанту Артуру Кравченку, який брав активну участь у бойових діях у населених пунктах Чернігівської області. Неодноразово зупиняв просування противника закріпленою територією. Під час обстрілу з боку російських військ у березні 2022 року в районі населеного пункту Буди на Чернігівщині попри перевагу противника завдав суттєвих втрат ворогу й зупинив його просування. Був поранений у бою, проте виконав бойове завдання.
Посмертно нагороджено і командира танкової роти, старшого лейтенанта Максима Білоконя, екіпаж якого в лютому 2022 року на Чернігівщині знищив танки та іншу техніку противника разом з особовим складом. А 26 лютого зупинив атаку ворога в передмісті Чернігова, підбивши три ворожих танки. У той же вечір під час танкової дуелі на околицях Чернігова Максим Білоконь отримав поранення, несумісні з життям.

Схожі матеріали (за тегом)