|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:44 | 07.23.2024

У Слободі згоріла школа

У селі Слобода Чернігівського району згоріло приміщення школи, яке не використовувалося два роки.

slobБув це підпал чи фатальний випадок – наразі встановлюють спеціалісти. Та попередньо озвучують версію необережного поводження з вогнем.

Пожежа сталася 11 квітня. Вогонь спалахнув у приміщенні близько восьмої години вечора, він знищив дах, стелю та частково пошкодив майно школи. Будівлю гасили всю ніч декількома пожежними машинами. Площа пожежі склала понад 600 квадратів.

«Три пожежні машини, які приїхали з Чернігова, гасили будівлю всю ніч, – розповідає староста села Слобода Наталія Кот. – Воду для гасіння привезли у бачках сільгосппідприємства, які працюють на території Іванівської ОТГ: 20 тонн привіз «Авангард» та 6 тонн – фермерське господарство «Напорівське». Та щойно погасили і роз’їхалися – вже зранку 13 квітня мені знову довелося викликати пожежників, бо знову почало горіти. Приміщення старої школи збудоване ще до війни. Воно повністю дерев’яне і обкладене цеглою. Ці два приміщення школи – старе, де почалася пожежа, і нове – з’єднані буквою «Г». До того, як закрили школу, в старому приміщенні був спортивний зал, фізкабінет і два класи. Саме ця частина будівлі, мабуть згорить повністю, бо й досі тліє».

Слобідська школа І-ІІ ступенів була закрита ще два роки тому, бо не вистачило учнів. Дітей підвозять на навчання до Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Будівля ж слобідської школи стояла пусткою, але перебувала у гарному стані. І на неї в громаді були плани. Її вже віддали в оренду, і влітку тут мав би бути дитячий табір. Та пожежа внесла свої корективи. Хоча будівля згоріла не повністю, проте вогнем вона значно пошкоджена і на її відновлення потрібні чималі гроші.

«Стіни стоять, але ж згорів і дах, і стеля, – продовжує Наталія Іванівна. – Хоч двері і підлога вціліли. Причину займання ще будуть встановлювати, але дуже шкода, що під загрозою реалізація проекту табору. Ми вже здали приміщення в оренду. Ці орендарі повинні були відкривати там табір з патріотичного виховання. Мали б завозити дітей влітку на відпочинок. Наскільки тепер все це буде реально організувати – поки невідомо».

Поки в селі і громаді думають, як саме сталася пожежа і хто в цьому винен, в Управлінні з надзвичайних ситуацій в Чернігівській області повідомили, що причина пожежі – необережне поводження з вогнем невстановленої поки що особи.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)