|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:23 | 07.23.2024

Пожежу лісу на Козелеччині локалізовано

В понеділок рятувальникам, лісівникам та всім їхнім помічникам нарешті вдалося локалізувати масштабну пожежу на території ДП «Чернігівський військовий лісгосп» біля села Сорокошичі Козелецького району.

Як повідомив Андрій Прокопенко, основна небезпека ліквідована. Наразі триває гасіння окремих тліючих осередків.  8 квітня пожежа тут розпочалася із загорання сухої рослинності та лісового настилу. Всього вогонь пройшов 195 гектарів.

Загалом до гасіння пожежі було залучено 165 працівників та 34 одиниці техніки, а також три літаки АН-32п спеціального авіаційного загону ДСНС України.

На підтримку рятувальників ДСНС голова Чернігівської ОДА підписав розпорядження про виділення із регіонального матеріального резерву для аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС: 6 радіостанцій, 1,9 тонни бензину А-92, 5 тонн дизельного пального.

1lisopogara

Крім того, виділено 10 акумуляторних та 10 бензинових обприскувачів, які застосовуватимуться для дезінфекції під час карантинних заходів. Ці апарати можуть використовуватися і для гасіння пожеж.

До речі, парламент збільшив штрафи за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в екосистемах України

На позачерговому засіданні Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» (№2339). Законом передбачається удосконалити порядок притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків для того, аби зменшити руйнівні наслідки й захистити право громадян на безпечне повітря та навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж, які виникають через це.

1straf

Випалювання листя чи трави не лише забруднює довкілля, а й впливає на родючість ґрунтів. Сьогодні проблема набула серйозних масштабів. До гасіння таких пожеж залучають тисячі рятувальників і сотні одиниць техніки. Це величезні витрати для бюджету, недоречні в період, коли вся країна бореться з поширенням пандемії та намагається на всьому заощаджувати.

Адміністративні штрафи:

- за випалювання сухої трави можуть становити до 6120 гривень для звичайних громадян і до 21 420 гривень для посадових осіб;
- за знищення рослинності заповідного фонду — штраф 12 240 гривень для звичайних громадян та 30 600 гривень для посадових осіб.

Кримінальна відповідальність:

- за знищення чи пошкодження об’єктів рослинного світу вогнем — штраф до 153 тисяч гривень чи обмеження волі терміном від 2 до 5 років, або ж позбавлення волі на той самий термін;
- за забруднення атмосферного повітря — штраф до 61 200 гривень чи обмеження волі терміном до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади або ж займатися певною діяльністю на той самий термін чи без цього.

Схожі матеріали (за тегом)