|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:38 | 07.23.2024

На Бахмаччині горів хутір біля арт-поселення "Обирок"

За словами очевидців, займання на хуторі Каціри, що поблизу арт-хутора «Острів Обирок» у Бахмацькому районі, виникло через спалювання сухої трави.

Фото з місця пожежі опублікував Володимир Муляр на своїй сторінці у Facebook. Дехто повідомляв у соцмережі про те, що згоріло дві хати. Управління ДСНС у Чернігівській області повідомляло тільки про пожежу господарчої будівлі та п'ятьох гектарів сухої трави. Пожежу ліквідовано.

1obirok

Відповідне повідомлення зробив на своїй сторінці у Фейсбук голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко: "На хуторі Каціри, що поблизу арт-хутора «Острів Обирок» у Бахмацькому районі пожежу ліквідовано. На місці пожежі організоване чергування. На гасіння залучалися 6 одиниць техніки та 22 рятувальники. Попередня причина пожежі - підпал сухої трави. На жаль, це не єдина пожежа сьогодні, їх десятки по всій області. Підтримую збільшення штрафів за підпал сухої трави, за яке сьогодні проголосувала Верховна Рада. Нагадаю, згідно нового закону, за підпали та знищення лісових масивів та насаджень навколо населених пунктів штраф буде сягати до 153 тисяч гривень".

***

Як відомо, 2007 року на місці покинутого села режисер Леонід Кантер з дружиною Діаною заснували постійне екопоселення, арт-хутір «Острів Обирок». Він розташований за п'ять кілометрів на північ від Батурина, на протилежному березі Сейму.

Хутір «Острів Обирок» створений на місці покинутого села на Чернігівщині. Обирок складається із хуторів Каціри, Прохори та Королі. До мистецького хутору засновники переїхали з Києва. У 2007-2012 рр. на хуторі відновили пошкоджені електромережі, почистили криниці, привели до ладу розграбовані будинки.

У закинутому сараї подружжя та волонтери побудували кінотеатр, який отримав цікаву назву «Кіносарай». Окрім разового показу кінострічок, тут також проводять кінофестивалі.

Проводилися також фестивалі посіву та жнив пшениці «Хліб своїми руками», у 2017 р. із фестивалем «Хліб» був поєднаний фест «Мама Африка».

Із покинутого місцевого клубу активісти зробили хуторську школу «Зелене плем'я» та приміщення для зборів і концертів.

Головна мета арт-хутора – залучити якомога більше людей до мистецтва в оточенні поліської природи.

Населення у 2012 році — 6 осіб.

У 2018 р. співзасновник арт-хутора Обирок Леонід Кантер покінчив життя самогубством. Його колишня дружина Діана оголосила про продовження мистецької діяльності хутора.

Схожі матеріали (за тегом)