|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:09 | 07.23.2024

Масштабна лісова пожежа пройшла двісті гектарів

За оперативною інформацією Управління ДСНС України у Чернігівській област на ранок 10 квітня тривало гасіння пожежі на території ДП "Чернігівський військовий лісгосп" біля с. Сорокошичі Козелецького району.

Площа, пройдена вогнем склала близько 195 га, з них 28 га верховою пожежею. Тривають роботи щодо обмеження розповсюдження та ліквідації осередків горіння. До гасіння пожежі залучено 180 працівників та 48 одиниці техніки, з них від УДСНС - 29 одиниць техніки, 82 чоловіка особового складу. Також, для гасіння пожежі були задіяні 2 літаки АН-32п спеціального авіаційного загону ДСНС України. Авіацією ДСНС України здійснено 6 скидів 48 тонн води.
На місці події працює оперативна група У ДСНС України у Чернігівській області на чолі з начальником Управління полковником служби цивільного захисту Романом Гордовим.

1gorym

Першими вогонь на території регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» помітили з камер спостереження лісові охоронці ДП «Остерський військовий лісгосп». Вони й повідомили 8 квітня оперативно-координаційний обласний центр УДСНС про загоряння сухої рослинності та настилу в лісі біля села Отрохи Козелецького району. Вогонь тоді вже охопив 140 гектарів. Хоча напередодні пожежа охоплювала лише 30 гектарів лісу, однак менше ніж за добу масштаби зросли в кілька разів.

У ліквідації пожежі беруть участь лісова охорона ДП «Остерський військовий лісгосп» та ДП «Остерське лісове господарство», допомагає військова техніка. На місці події і досі працює оперативна група надзвичайників, а лісівники охороняють лісові масиви лісгоспів, щоб вогонь не спалахнув знову і не перекинувся на лісові масиви державного лісового фонду і на оселі жителів села Отрохи Козелецького району.

1gorims

Довідково: Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський»,  створений у 2002 році, займає 78 тисяч гектарів на території Козелецького і Чернігівського районів. Він другий за розміром в Україні. На території парку налічується 107 червонокнижних видів тварин та рослин. Центральна садиба розташована в селі Отрохи Козелецького району.

Схожі матеріали (за тегом)