|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:00 | 07.23.2024

Від ускладнень помер хворий із COVID-19

На Чернігівщині зафіксована смерть від коронавірусу. В неділю 5 квітня від ускладнень коронавірусу помер 55-річний житель села Пам’ятне Борзнянського району.

З 30 березня він лікувався у Борзнянській ЦРЛ. ПЛР дослідження підтвердило діагноз коронавірус. За повідомленням Нацполіції області, хворий намагався залишити лікарню в ніч з 3 на 4 квітня. Поліцейські та медики спільними зусиллями повернули пацієнта до лікувального закладу.

З моменту полишення лікарні до повернення назад чоловік з іншими особами не контактував. Поліцейські та медики були екіпіровані всіма належними засобами індивідуального захисту.

***

Перший померлий від коронавірусу на Чернігівщині втік з лікарні, оскільки боявся медичних процедур. Згодом його повернули до медустанови, проте врятувати вже не змогли, повідомляє Суспільне.
За словами в.о. завідувачки інфекційного відділення Борзнянської районної лікарні Аллі Яковенко, так їй пояснював свою втечу сам 56-річний пацієнт, який помер 5 квітня о 16:20.
«Він боявся всіх цих процедур, що ми робимо. Так він нам роз’яснив. Як він сказав, щоб ми над ним не знущалися, експерименти не ставили. Він був у тяжкому стані. Двобічна пневмонія в нього була і дихальна недостатність 3-го ступеня», - розповіла лікарка.
Як розказала речниця поліції області Юлія Ковтун, у ніч з 3 на 4 квітня чоловік втік з Борзнянської центральної районної лікарні. Поліцейські та медики повернули пацієнта до лікарні. Зі слів Алли Яковенко, чоловіка у лікарні не було 3 години.
«Він вийшов з території і ходив по території міста. Його знайшли раніше, але треба було викликати швидку, аби вона приїхала і забрала його», - розповіла лікарка.
Чи контактував чоловік хворий на коронавірус з іншими людьми за ці 3 години, поки не встановили. Про це повідомив завідувач Борзнянського міжрайонного відділу обласного лабораторного центру Іван Вовк.
«Не встановили людей, з якими він контактував на той час, коли він покинув інфекційне відділення. Можливо, чоловік заразився коронавірусом від своєї дружини. Вона була за кордоном в середині лютого. Працювала в Києві».
У селі Пам’ятному чоловік контактував з дружиною і матір’ю. Зараз вони на самоізоляції. У будинку в селі Пам’ятне Борзнянського району, де жив чоловік, що помер від коронавірусу, провели дезінфекцію. Також обробили домівку його матері.
Нагадаємо, 56-річний чоловік помер вчора у Борзнянській центральній районній лікарні. Коронавірус йому діагностували 3-го квітня.
За словами головної лікарки Тетяни Стовби, під час лікування він був у тяжкому стані.
Наразі на Чернігівщині 7 лабораторно підтверджених випадків інфікування коронавірусом, з них один летальний.

Схожі матеріали (за тегом)