|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:57 | 07.24.2024

Дитсадочку №30 – 55 років

 «Якщо твої наміри розраховані на рік – сій жито, на десятиліття – саджай дерева, на віки – виховуй дітей».

Саме під таким девізом не одне десятиліття працює творчий і злагоджений колектив чернігівського дошкільного навчального закладу №30, який цього року святкує 55-річчя з дня свого заснування. Чимало цікавого було за цей час, багато вихованців вийшло з цих стін. І вже одне покоління змінилося іншим, а випускники ведуть у свій садочок своїх дітей та онуків. Адже колектив закладу упродовж багатьох років щодня допомагає дітям входити у світ з любов’ю та піклуванням, огортаючи їх теплом і турботою.

1na dvori

Робота знайдеться і надворі

Дитячий садочок для багатьох – це місце, куди з самого рання сходяться дошкільнята разом з батьками, де цілий день чутно веселий щебет малечі, чути запах котлет чи сирників; це центр, навколо якого обертається життя діточок та їхніх вихователів.

Вперше ДНЗ №30 відкрив свої двері на початку літа далекого 1964 року. Саме тоді маленькі дитячі рученята вперше відчинили двері новозбудованого дитсадка, а оченята почали звикати до дивовижного світу, де оселилося безтурботне дитинство. За п’ять десятків років заклад випустив понад п’ятнадцять тисяч дошкільнят, озброєних необхідними знаннями, вмінням працювати в колективі, вихованих і підготовлених до школи.

1svitpri

У світі природи

Понад 40% педагогів садочка мають вищу освіту та першу кваліфікаційну категорію, із них двоє – «Відмінники освіти» і понад 50% колективу – молоді спеціалісти. А у 2013 році вихователька садочка Наталія Горваль стала призером міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року», а завідувачка закладу Валентина Малишева була нагороджена нагрудним знаком «Софія Русова».

За 55 років було всяке

Першою завідувачкою дошкільного закладу була Валентина Довгаль, яка об’єднала навколо себе творчих, розумних, ініціативних, сповнених любові до дітей і до своєї професії людей. З перших років своєї роботи дошкільний заклад приділяв велику увагу всебічному розвитку дошкільнят. Потім була Велигодська Елла Володимирівна, а з 2001 року незмінним керівником садочка є Валентина Павлівна Малишева. Людина, яку цінують і поважають у рідному колективі, а головне – люблять діти. За час своєї роботи їй довелося пережити різні часи.

1vyhova

Інна Подтергер і Валентина Малишева

«Були часи в історії нашого закладу, коли дітей не вистачало, коли закривали групи, – розповідає завідувачка Валентина Павлівна. – Навіть думали перепрофілювати садочок у початкову школу ліцею №15, але ми все це пережили і зараз групи наповнені».

Керівниця впевнена, що їхній дитячий садок затишний та привітний в першу чергу завдяки його колективу.

«У нас в садочку дві перлини: одна – це наші діти, друга – це наш колектив, – говорить завідувачка. – Адже дитячий садок – це країна дитинства, де завжди панує радість, дитячий сміх та любов. І всі наші працівники дошкільного закладу щодня віддають частинку своєї душі та серця маленьким вихованцям».

1kasiro

Педагоги ведуть гуртки

Дитсадок, який нині налічує 8 груп, відвідують 177 вихованців. Хто мав нагоду побувати у цьому закладі, неодмінно погодиться, що кожна група тут – це комфорт і затишок, неповторний куточок іграшок і природи, чарівний світ книги і навчальна база, де кожен малюк може вибрати собі заняття до вподоби. І беззаперечно – тут працюють хороші, добрі та люблячі вихователі.

«Кожен педагог проявляє свою майстерність, неповторний індивідуальний стиль роботи, – розповідає вихователь-методист Подтергер Інна Анатоліївна. – З середньої групи кожний вихователь веде безкоштовний гурток: художньо-естетичний, мовленнєвий, інтелектуальний, математичний, пошуково-дослідницький».

1praporr

Прапор України - дитячими долоньками

У садочку № 30 пріоритетним напрямом роботи є системний підхід до всебічного розвитку дитини. Сьогодні педагогічний колектив на чолі з завідувачкою Валентиною Павлівною працює над впровадженням інноваційних технологій. Тут займаються розвитком пізнавальної активності та творчих здібностей дітей, формуванням логічного мислення та креативності, вихованням морально-етичних почуттів. Важливе місце займає патріотичне виховання, також вихователі прищеплюють дошкільнятам повагу до народних традицій, звичаїв та обрядів.

«Колектив дитячого садочка не стоїть на місці: ростуть і розвиваються наші діти, змінюється покоління батьків, змінюємося й ми, – говорить завідувачка. – Сьогодні життя нашого садочка наповнене багатьма цікавими подіями і різноплановими заходами, яскравими проявами професійної творчості та плідної взаємодії всіх працівників закладу, батьків та дітей».

Екскурсії і результати – невід’ємна частина роботи

Тут змалечку дітей знайомлять з такими важливими професіями, як поліцейський і пожежник. Вчать правил безпеки на дорозі та поводження з вогнем. Адже з 2003 року садок тісно співпрацює з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій в Чернігівській області. В садочку з працівниками закладу регулярно проводяться теоретичні та практичні заняття, тренінги щодо необхідних дій в умовах надзвичайних ситуацій та надання першої медичної допомоги. Для вихованців садочка проводять різні конкурси, вікторини, де в ігровій формі навчають, як вижити під час пожежі, землетрусу тощо. В рамках «Тижня безпеки» відбуваються зустрічі з представниками ДСНС області.

«Наші дітки, які виховуються в старших групах, ходять на екскурсії до пожежної частини, – розповідає Валентина Павлівна. – Дошкільнята знайомляться з аварійно-рятувальною технікою, спеціальними засобами, які використовуються під час проведення рятувальних та інших робіт під час ліквідації наслідків аварій, стихійних лих, що створюють загрозу життю і здоров’ю людини. І їм ці екскурсії дуже подобаються».

Кадри є, але замало

Ситуація з вихователями в дитячих навчальних закладах складна. Вихователів не вистачає у багатьох садках, бо молодь не йде працювати через мізерні зарплати. Є складнощі в цьому питанні і в 30-му ДНЗ.

«На жаль, з кадрами складнувато, – говорить вихователь-методист Інна Анатоліївна. – І винні у всьому малі зарплати. Наприклад, нещодавно у нас звільнилася молода вихователька, бо їй не вистачало грошей, аби винаймати квартиру і жити. Хоча сама вона дуже любить свою роботу, й дітки її люблять».

Сьогодні вчителі чомусь отримують майже наполовину більше, а робота вихователів подекуди важча, ніж робота вчителів, бо доводиться з дітьми перебувати без перерв і відпочинку. Та й відповідальність тут значно вища.

1gospod

Вчимося господарювати...

Але, незважаючи на різні труднощі, працівники дошкільного закладу кожного ранку з радістю зустрічають своїх вихованців та їх батьків. І напередодні професійного свята – Дня дошкілля – хочемо привітати всіх працівників закладу (вихователів, кухарів, медичну сестру, помічників вихователя, музичних керівників, працівників пральні, інструктора з фізкультури, практичного психолога, прибиральницю, завгоспа, робітника, двірника) зі святом, і побажати всім, щоб їхнє життя було наповнене щастям, добробутом та натхненням, в оселі панувало світло і злагода, а в серці – добро і мудрість.

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото з архіву садочка

Схожі матеріали (за тегом)