|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:28 | 09.29.2023

22 вересня у Прилуках на Соборній площі презентували віртуальний 3D-тур із аудіо-гідом Прилуцьким краєзнавчим музеєм та 29 листівок-експонатів з доповненою реальністю, які можна «оживити» за допомогою смартфона. Тепер кожен охочий, не виходячи з дому, матиме змогу провести віртуальну мандрівку експозиційними залами.


Минулого тижня у Ніжині відбувся благодійний концерт під відкритим небом «Вересень MUSIC AWARDS». Де активна молодь зібрала для Збройних сил України 9258 гривень.


Це фото довго було занадто дорогим Любочці. Років за п’ять до повномасштабної війни навіть замовила із нього малюнок на полотні. А коли, за місяць до 24 лютого, похоронили тата, то і взагалі стало ніби іконою.


У Чернігові на даху школи № 3 благодійники встановили гібридну сонячну електростанцію. Завдяки їй у разі повного відключення світла школа зможе автономно працювати до чотирьох годин.


У рамках державної програми «єВідновлення» майже 800 заявників у Чернігівській області отримали компенсації за пошкоджене внаслідок бойових дій житло на загальну суму 81 мільйон гривень. А перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» вже сформували в Михайло-Коцюбинській громаді.


Московія завжди була ворогом України, а для того, щоб поневолити народ, насамперед знищувала його еліту. Більшовицька росія з її пропагандою рівності та братерства нічим не відрізнялась від царату з його заборонами української мови і засланнями на каторгу еліти, ба навіть гірше – більшовики вбивали українців цілими родами.


Учні Куликівського ліцею мають чимало ідей та планів для розвитку своєї громади та для покращення життя її мешканців. Нещодавно діти придумали, як оновити навігацію у громаді з користю для довкілля. Все, що для цього потрібно, – бажання, використані пластикові кришечки і гроші на придбання необхідного обладнання. Перші кроки вже зроблені.


Найбільша і найпівнічніша в Україні Новгород-Сіверська громада разом із сусідньою Семенівською піддаються регулярним обстрілам з боку московитів. До війни тут і без того було важко – регіон малозаселений і депресивний, а нині і поготів. Чи є життя під обстрілами, ми поцікавились у голови громади Людмили Ткаченко.


Командувач Об'єднаних Сил ЗСУ, генерал-лейтенант, Герой України, котрий охороняє від можливого повторного вторгнення північну операційну зону, Сергій Наєв залишив свій автограф на редакційній реліквії – Стягові України з підписами оборонців Чернігівщини, героїв двох наших книжок «Чернігів у вогні» (спільного проекту з ОК «Північ»).


36 років тому, 27-го вересня 1987-го року, на Смолинському торфобрикетному заводі виходить перша брикетина.


Сторінка 1 із 847