|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:44 | 09.25.2023

«Тремтять секунди, а над ними тремтять уста!»

Сергія Дзюбу недаремно називають українським Петраркою – як на мене, ніхто з поетів-чоловіків ще не перевершив Сергієву інтимну лірику!.. Його вірші про кохання – прекрасні, вишукані, неймовірні та неповторні. Це – така ніжна й прониклива поезія, яку щодня хоче чути на свою честь кожна жінка. Втім, королева у добродія Сергія є – його кохана дружина Тетяна, їй присвячені всі його талановиті книжки, популярні пісні, радіоп’єси і серіали.

А тепер вони разом створили чарівну сценічну кантату для сопрано, тенора, флейти та фортепіано «Крила Симаргла». Мені дуже подобаються пісні Сергія й Тані, однак цей твір – дійсно унікальний! Кантата звучить пів години, впродовж яких розгортається тема великого Кохання на все життя. Це – палка, земна та небесна Любов і справжня, шляхетна вірність. Одним словом – шедевр, який не поступається найкращим творам світової музики!

675678856

Звісно, чудові крила кантаті дали геніальні вірші всесвітньо відомого творчого подружжя з Чернігова – Тетяни та Сергія Дзюби. Але всі слова тут дуже гармонійно поєдналися з отакою різною, неординарною та водночас надзвичайно хвилюючою музикою, яку створив наш видатний композитор, заслужений діяч мистецтв України, професор Національної музичної академії імені П. І. Чайковського, Шевченківський лауреат Олександр Яковчук.

Втім, найкращих слів заслуговують і виконавці – заслужена артистка України Єлизавета Ліпітюк (сопрано), лауреат всеукраїнських конкурсів та міжнародних премій Сергій Бортник (тенор), заслужена артистка України Анна Поліщук (фортепіано) та лауреат міжнародних премій і конкурсів Анатолій Воробей (флейта).

345234534523

Всі вони, як і композитор Олександр Яковчук та звукорежисер Євгеній Жигун, – кияни. А прекрасні відеокліпи до кантати створила відома поетеса зі Львова Надія Бойко. Ось таке вдале поєднання митців із Чернігова, Києва та Львова!

Всього ж у кантаті «Крила Симаргла» – дев’ять частин, і кожна з них – неповторна та самодостатня; тому всі дуже оригінально та цікаво звучать, як окремі, прекрасні й вишукані пісні. Думаю, автори зробили правильно, що не виклали одразу всю кантату, а навпаки – кожну частину розмістили окремо й поступово. І такий неквапливий, вдумливий та дуже уважний перегляд цього величного твору сприяв його більшій популяризації серед широкого загалу слухачів та глядачів.

Я щиро переконаний, що справжнє визнання мільйонів шанувальників і гучна слава у кантати – попереду. Втім, уже зараз із задоволенням вітаю вас, дорогі Тетяно та Сергію, із заслуженим, визначним успіхом. Безперечно, ви – гордість і творча візитівка Чернігова та України!

Мені особливо сподобалися пристрасна і водночас мудра, філософська пісня «Ти починаєшся» і захоплюючий, ніжний та чарівний вальс «Не питай, чи кохаю». Втім, ви можете самі оцінити пісні Тетяни та Сергія Дзюби, адже їх так легко можна знайти на Ютубі та популярних українських і зарубіжних порталах, а також – у соціальних мережах. Отож, друзі, слухайте, дивіться та насолоджуйтеся на здоров’я, кохання та щастя!

 

Ярослав Маджуга

 

Ти починаєшся

 

Скінчився день,

Скінчився рік,

Ти починаєшся:

Вже не цілована,

Ще не цілована —

Тілом білим

І білим віршем.

Я знову вірю,

Що то початок:

Одразу начисто —

І без чернетки…

Мов вогник свічки,

Тремтять секунди,

А десь над ними

Тремтять уста!

Схожі матеріали (за тегом)