|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:21 | 07.19.2024

Світове визнання творчого подружжя з Чернігова

Народні поети України, відомі міжнародні діячі, перекладачі, критики, журналісти, професори Тетяна і Сергій Дзюби отримали почесну нагороду в Нігерії. За поданням нігерійської Принцеси Ловелін Ейо (Lovelyn P. Eyo), щирого друга України, Сергій і Тетяна одержали від «JEI Consulting Nigeria» сертифікати Міжнародних Послів миру.

posnige1posnige2

Так відзначено велику подвижницьку, творчу,  громадську, благодійну і міжнародну діяльність всесвітньо відомого подружжя українців з Чернігова. Адже в Канаді, у Торонто, напрочуд успішно вийшов п’ятитомник Тетяни та Сергія Дзюби «Вірші ста мовами світу», який викликав значний резонанс у багатьох державах, на всіх континентах. Крім цього, книжки подружжя дуже ошатно, різними мовами, друкуються в США, Англії, Німеччині, Італії, Чехії, Польщі, Румунії, Болгарії, Швеції, Казахстані, Киргизстані та інших країнах. Також подружжя невтомно перекладає українською з багатьох мов (у Сергія Дзюби є переклади з 80 мов, надруковані в його тритомнику «Гріх любити не талановито!»).

Тетяна і Сергій побували в багатьох державах, популяризуючи історію, культуру, літературу, мистецтво та національні традиції України. Вони вдало організували, провели в Україні і за кордоном велику кількість міжнародних імпрез за участю видатних діячів світу.

Та й зараз Сергій і Тетяна постійно, щодня (!) спілкуються з відомими людьми з різних держав, розповідаючи тисячам та мільйонам людей правду про цю війну, героїзм українського народу та страхітливі злочини російських окупантів. Великий резонанс викликали і журналістські статті Сергія Дзюби про незламну Україну, його спогади про пережиту ворожу блокаду Чернігова та патріотичні, проникливі, душевні пісні «Закінчиться війна», «Здрастуйте, рідні!», «Козацька звитяжна».

Тож недаремно українці Тетяна та Сергій Дзюби отримали вже понад 250 міжнародних, державних та національних нагород у 65 країнах.    

«Безперечно, така надзвичайно важлива і шляхетна діяльність на благо України – справді, велике подвижництво. Це результат багатолітньої роботи видатного подружжя українців, котрі достойно представляють свою державу та рідний Чернігів у всьому світі!» – наголосила відома міжнародна діячка, письменниця, перекладачка та науковець із Нігерії – Принцеса Ловелін Ейо.

 

Ярослав Савчин,

народний поет України,

Івано-Франківська область

Схожі матеріали (за тегом)