|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:21 | 05.21.2024

Побачив світ четвертий музичний альбом пісень Сергія Дзюби «Скарбе мій»

У народного поета України Сергія Дзюби впродовж двох років вийшло аж три музичних альбоми: «Примчу на білому коні!», «Закінчиться війна» та «Зима така маленька, мов японка». І всі вони виявилися напрочуд успішними і резонансними! Адже пісні талановитого українця стали популярні не лише на Батьківщині, а й за кордоном, у багатьох країнах, на всіх континентах.

І ось маємо четвертий музичний альбом чарівних пісень (відеокліпів) «Скарбе мій». Із великим задоволенням ще раз послухала та подивилася всі ці пісні. Взагалі, кожен такий альбом добродія Сергія – по-своєму особливий та неповторно унікальний. І про кожну пісню можна говорити багато, бо всі вони, безперечно, заслуговують на це. Тож мені дуже хочеться бодай коротко розповісти про таке справжнє, яскраве та цікаве диво.

obkla0623

Відкриває новий альбом прекрасна, глибока, зворушлива пісня «Скарбе мій» («Дружині»), присвячена дружині добродія Сергія – Тетяні Дзюбі – на честь 35-ліття подружнього життя. Як відомо, Сергій Дзюба присвятив своїй коханій Тетянці всі свої 120 книжок, понад 130 пісень та близько 40 радіоп’єс і серіалів (це – світовий рекорд, офіційно зареєстрований). Однак кожна така пісня про кохання – дивовижна та неповторна!

Щоразу автор знаходить нові душевні та чарівні слова, які окрилюють і надихають, так зворушують теплотою, ніжністю і красою. Музику до нового шедевру написав відомий український композитор Борис Раденко, а блискуче виконують цю неймовірну ліричну пісню Валентина та Володимир Олійники (популярний дует «Крила»). Поет Сергій Дзюба ставить Жінку на найвищий п’єдестал, вона – буквально центр всесвіту, така єдина, кохана та неповторна!

Власне, добродієві Сергію надзвичайно щастить із виконавцями. Про дует «Крила» я вже щойно сказала. Напрочуд успішно співробітничає автор і з улюбленцями Чернігова, лауреатами міжнародних премій Інною і Тетяною Чабан. До нинішнього альбому увійшли одразу три їхні прекрасні пісні: «Білі ангели» (слова Тетяни Дзюби, музика Сергія Дзюби), «Закінчиться війна» (слова Сергія Дзюби, музика Петра Лойтри) та «Намисто і Струна» (слова Сергія Дзюби, музика Тетяни Чабан).

«Білі ангели» та «Намисто і Струна» записані на ювілейному творчому вечорі пана Сергія, тож він також потрапив у кадр. А ось «Закінчиться війна» так проникливо прозвучала на презентації книжки про нинішню українсько-російську війну – «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» – в Чернігівському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка.

Пісню «Колискова для Тані» (слова Сергія Дзюби та Юрія Бедрика) натхненно виконує автор музики, відомий композитор і співак Петро Лойтра, лауреат міжнародних і всеукраїнських премій та конкурсів. Це – прекрасне, неймовірне та граціозне танго, яке нікого не залишає байдужим. Стільки тут любові до життя, добра, краси, чарівності, творчої енергії!

Сергій Дзюба і сам чудово співає власні пісні, причому він створює не тільки слова, а й оригінальну музику. Неперевершено звучить пісня «Золоті еполети», яку добродій Сергій написав на вірш лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, відомого українського поета Тараса Федюка. Це – глибоко філософська й водночас – дуже прониклива, лірична пісня про наше життя. Відверто кажучи, я її прослухала і подивилася відеокліп десятки разів. Це – просто якась дивовижна магія у виконанні Сергія Дзюби!

Ще одна ніжна, буквально невагома, космічна пісня «Ти – ще струна!» (слова, музика і виконання Сергія Дзюби). Автор щоразу дивує та вражає нас своєю вишуканою шляхетністю. Неймовірно, як йому вдалося, пройшовши через непросте життя, люту війну та інші випробування своєї долі, зберегти таку чисту, світлу, красиву душу і таке чуйне, добре, незрадливе, щире серце!   

А ще пан Сергій вперше представив у новому музичному альбомі й свої жартівливі пісні. Три з них він гарно виконує особисто. Це – «Балада про жабку» і «Балада про ліжко» (слова, музика Сергія Дзюби), і «Нерозлийкава» («Балада про каву») – на вірші Романа Скиби. Петро Лойтра створив музику на поезію Сергія Дзюби «Опівнічна балада» та чарівно заспівав нову пісню.

Завершує цей музичний альбом пісня «Тещенька моя хороша!» (слова Сергія Дзюби, музика Миколи Збарацького). Вона звучить як дуже душевна, народна пісня у диво-виконанні Валентини та Володимира Олійників (дует «Крила»), Ольги Бондаренко та Ігоря Мілевського.

Тобто в новому музичному альбомі № 4 вперше представлено водночас п’ять жартівливих пісень! Причому всі пісні – особливі, зовсім не схожі одна на іншу. І що важливо – справді дотепні та добродушні, дуже позитивні. І це – ще одна прекрасна родзинка нового альбому, творчий сюрприз від Сергія Дзюби.

Додам, що особливу, колоритну та яскраву атмосферу створюють всі відеокліпи, які до нового музичного альбому створили Надія Бойко та Сергій Кордик.

Що ж, добродій Сергій знову вразив. У нього – неймовірна, прекрасна Муза, котра так надихає автора на непересічну творчість. Втім, знаю, Сергій Дзюба вже працює над своїм п’ятим музичним альбомом пісень. Пан Сергій – такий же непередбачуваний, оригінальний та яскравий. Тож із нетерпінням чекатимемо нових жаданих скарбів. Дива продовжуються!

 

Валентина Чорнобривець                 

Схожі матеріали (за тегом)