|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:32 | 04.17.2024

«Ви – не теща, а жар-птиця!»

Народний поет України Сергій Дзюба вирішив завершити свій четвертий альбом пісень (відеокліпів) «Скарбе мій» саме жартівливою та дотепною піснею «Тещенька моя хороша!».  Слова пісні створив Сергій Дзюба, а музику написав композитор Микола Збарацький. Він – найбільше відомий, як співавтор хіта «Я –  козачка твоя» у виконанні славетної, справді, народної співачки, Героя України Раїси Кириченко.

tesaВзагалі ж, з паном Миколою Сергій Дзюба створив багато чарівних пісень. Особисто мені надзвичайно подобаються пісні «Калина зажурилася» (у виконанні Валентини і Володимира Олійників – популярного українського дуету «Крила», Ігоря Мілевського та Ольги Бондаренко), «Сестра» (співає Валентина Олійник) та «Чарівна криниця», котру виконує Сергій Дзюба. Ці пісні є на Ютубі, популярних порталах та в соціальних мережах.

Разом співавтори Сергій Дзюба і Микола Збарацький виступали на багатьох резонансних концертах, презентаціях та народних святах, – у рідному Чернігові, а також – у Києві (зокрема, в Українському Домі, Національній спілці письменників України), на Полтавщині… І завжди їх прекрасно сприймали численні слухачі та глядачі, влаштовуючи щирі овації.

І от – ще один, без перебільшення, пісенний шедевр. Пісню «Тещенька моя хороша!» дійсно прекрасно, неповторно виконують лауреати міжнародних премій і конкурсів Валентина та Володимир Олійники (дует «Крила»), Ольга Бондаренко й Ігор Мілевський. Ці співаки раніше вже блискуче записали пісню Сергія Дзюби і Миколи Збарацького «Калина зажурилася», яка нині стала воістину народною. Її тепер не лише по всій Україні співають, а й далеко за кордоном.

І ось – також пісня в народному стилі, але, на відміну від «Калиноньки», не журлива, а весела. Власне, в Україні донедавна, по суті, й не було гарної пісні про тещу. Усіляких анекдотів про досить неоднозначні стосунки тещ і зятів – сила силенна. А ось бодай однієї справді цікавої, дотепної, оригінальної й проникливої пісні не пригадую. Тому навіть не сумніваюся, що «Тещенька…» неодмінно стане хітом!

Сергій Дзюба вже створив цілий цикл чудових пісень на родинну тематику: «Батьку мій», «Порадниця свята» («Пісня про маму»), «Скарбе мій» («Дружині»), «Донечка»… І ось тепер маємо жартівливу, добродушну пісню про тещу. Гарний відеокліп створила відома поетеса зі Львова Надія Бойко з котрою дуже успішно тривалий час співробітничає добродій Сергій.

На жаль, земне життя талановитого українського композитора з Чернігова Миколи Збарацького завершилося. Але його красиві, добрі та чуйні пісні живуть і, я переконаний, ще довго радуватимуть всіх справжніх шанувальників пісенного мистецтва. Адже це – такі яскраві та непересічні духовні скарби, якими Україна має щиро пишатися!

 

Ярослав Маджуга               

 

Тещенька моя хороша!

 

Слова Сергія Дзюби

Музика Миколи Збарацького

 

Моя теща – як принцеса:

Вона має «Мерседеса»,

Має за кордоном брата,

І мені – як рідна мати!

Приспів:

Тещенька моя хороша

Має «зелененькі» гроші,

Має дуже щиру душу, – 

Я її любити мушу!

Вміє теща готувати,

Гарно зятю догоджати.

І скажу не для годиться:

Ви – не теща, а жар-птиця!

В мене є дружина гожа,

І вона на тещу схожа.

Але досі – не принцеса:  

Я ж не маю «Мерседеса»…

Є, звичайно, тещі інші,

Та мені Ви – наймиліші.

Візьмем грошей півмільйона,

Та й гайнем до Вашингтона

 

НОТИ

notete

Схожі матеріали (за тегом)