|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:08 | 05.21.2024

Лауреати Міжнародної літературно-мистецької премії імені Генріха Бьолля (Німеччина) за 2023 рік

Генріх Бьолль (1917-1985) – видатний німецький письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури. Автор дуже популярних антинацистських і соціально-критичних романів «Де ти був, Адаме?», «Більярд о пів на десяту», «Очима клоуна», «Груповий портрет із дамою», що вирізняються глибоким психологічним аналізом, оригінальним філософським мисленням, гостротою етичної проблематики та великим гуманізмом.

200423Книги Г. Бьолля видані багатомільйонними накладами. Їх перекладено вже 48 мовами. У Німеччині надруковане повне зібрання творів знаменитого письменника в десяти томах. В Україні він – також шанований автор, один із найвизначніших німецьких прозаїків, класик сучасної світової літератури, що все своє творче життя присвятив справі миру між народами, різко засуджував жахіття війни та віроломну, загарбницьку, шовіністичну політику. 

Отже, цьогорічними лауреатами почесної Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Генріха Бьолля (Німеччина) стали відомі письменники, нагороджені за визначну творчу діяльність та подвижницьку популяризацію літератури в світі:

Письменниця, видавець, художниця та культуролог Рита Колобова (Україна, м. Одеса);

Письменник, видавець, громадський діяч Генріх Дік (Німеччина);

Письменник, науковець Елбой Кульмонов (Узбекистан);

Письменниця, культуролог Ізільда Нунєс (Португалія)

Поет, перекладач, культуролог Ксанті Хондроу-Хілл (Греція);

Письменники, видавці Борис Крігер та Артур Арзанов (Канада);

Автор і виконавець пісень Борис Юделевич (США);

Письменниця, громадська діячка Любов Мослей (Півник) (США);

Режисер театру, громадський діяч Райнхард Ауер (Австрія).

Також посмертно нагороджені видатні українські письменники Василь Барка і Богдан Рубчак, та знаменита українська й американська співачка Квітка Цісик (США).

Нагорода на честь видатного німецького письменника, Нобелівського лауреата заснована Міжнародної Академією діячів літератури, мистецтв та комунікацій (Німеччина, керівник – письменниця та мистецтвознавець Олена Ананьєва).

А дипломи підписали голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» Joachim Schmija (Франкфурт – Відень – Прага) та його колега Maria Schulwitz. 

Щиро вітаємо цьогорічних лауреатів почесної міжнародної нагороди!

 

Сергій Дзюба,

президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України

Схожі матеріали (за тегом)