|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:36 | 07.19.2024

Лауреати Міжнародної мистецької премії імені Сергія Васильківського за 2022 рік

Міжнародну мистецьку премію імені видатного українського художника Сергія Васильківського (1854-1917) заснували міжнародна громадська організація «Чумацький віз» із Волині та об’єднання українських літераторів «Криниця» із Придесення – з метою гідного вшанування Сергія Васильківського, активної популяризації в Україні і за кордоном талановитих сучасних художників, наукових досліджень мистецтвознавців та публікацій письменників і журналістів, присвячених мистецтву.

1avasilpremСергій Іванович Васильківський – український живописець, пейзажист, баталіст. Його дід-чумак, який походив із козацького роду, привив молодому Сергієві інтерес до української старовини, а мати – любов до народних пісень. Навчався в Академії мистецтв. За картини, в яких передав чарівність української природи, одержав золоту медаль і можливість вдосконалюватися за кордоном. Він жив у Франції, багато працював та виставляв свої твори в Паризькому салоні. Подорожував Англією, Іспанією, Італією, Німеччиною, Південною Африкою. Ці мандри зміцнили намір художника спрямувати свій талант на розвиток українського мистецтва.

С. Васильківський – автор таких відомих картин, як «Козача левада», «Козачий пікет», «Сторожа Запорозьких Вольностей», «Козача гора», «Козак в степу. Тривожні ознаки». Його називають «поетом українського малярства» за чарівну ліричність пейзажних та історичних творів. Він – автор відомого портрета Тараса Шевченка. Художник залишив після себе гідний набуток – близько трьох тисяч робіт.  

Отже, за рішенням авторитетного міжнародного журі, лауреатами почесної нагороди – Міжнародної мистецької премії імені Сергія Васильківського – нині стали:

1. Член Національної спілки художників України, філософ, педагог та поет, доктор мистецтвознавства, почесний професор, академік Міжнародної академії фундаментальних основ буття Едвард Міляр (м. Київ) – за видатну творчу діяльність;

2. Художник-живописець Ігор Роп’яник (м. Івано-Франківськ) – за вагомий мистецький доробок, з нагоди 65-річчя з дня народження та 45-ліття творчої діяльності;

3. Художник Юрій Бандера (м. Стрий Львівської області) – за творче примноження краси рідного краю та збагачення духовного світу;

4. Закордонні художники, письменники, журналісти, громадські діячі, які популяризують мистецтво: Stephanie Rachel Adams (Великобританія), George A. Sgouros  (США), Princess Lovelyn Eyo (Нігерія), Olga Andonovic (Хорватія), Wendy Coates (Англія), Nicolas Hamm  (Франція), Cristian C. Serna Villada (Колумбія) – за власний чудовий творчий доробок та визначну міжнародну діяльність.

Щиро вітаємо лауреатів!

 

Генрі Ягодкін,

Заслужений художник України,

голова міжнародного журі,

м. Київ

Схожі матеріали (за тегом)