|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:09 | 12.09.2023

«Діамантові Дюки» – у подружжя з Чернігова!

Народні поети України Тетяна і Сергій Дзюби з Чернігова отримали найвищі нагороди цьогорічного Міжнародного літературно-мистецького конкурсу імені де Рішельє (Україна, м. Одеса – Німеччина, м. Франкфурт-Берлін), де щороку беруть участь понад 800 поетів, прозаїків, драматургів, гумористів, авторів пісень, музикантів, співаків, композиторів, акторів театру та кіно, художників, журналістів, перекладачів, критиків, літературознавців і мистецтвознавців із 50 держав.

sedzri1aderi tedzri

Отже, всесвітньо відомі письменники Тетяна та Сергій Дзюби одержали «Діамантовий Дюк» у престижній номінації «Поезія» за свій п’ятитомник «Вірші 90 мовами світу», котрий цього року успішно та резонансно вийшов у Канаді. Також відзначено два музичних альбоми Сергія Дзюби «Примчу на білому коні» та «Закінчиться війна» з відеокліпами його найпопулярніших пісень. Сергій Дзюба отримав «Діамантовий Дюк» і в номінації «Проза» – за цьогорічні книжки «Прибульці», «Кохання з кумиром» і «Замість щоденника. Книга друга».

Взагалі ж, на конкурсі перемогу святкували і представники Міжнародної літературно-мистецької Академії України. Так, цього року «Діамантовий Дюк» у номінації «Живопис, графіка» здобув відомий український прозаїк, поет, перекладач, журналіст, художник Ярослав Савчин (Івано-Франківська обл.) – за цикл живописних творів «Відчуття».

А «Діамантовим Дюком» у номінації «Проза» нагороджений видатний український письменник, Шевченківський лауреат Василь Слапчук (Луцьк) – за популярну, високоінтелектуальну та ошатну книжку «Роман & Роман».

Відкриттям конкурсу стала українська письменниця з Київщини Тетяна Зінченко, відзначена одразу двома «Діамантовими Дюками»: в «Поезії» – за збірку віршів «Твоя щаслива пора року» і в «Прозі» – за роман у новелах «Свідома любов».

«Діамантовим Дюком» у почесній номінації «Поезія» нагороджені знані письменниці та міжнародні діячки Принцеса Ловелін Ейо (Princess Lovelyn Eyo) з Нігерії та Лілі Бейлон Іглесіас (Lily Baylon Iglesias) з Іспанії – за їхні добірки віршів у перекладах Сергія Дзюби, надруковані нині в «Українській літературній газеті». 

Цього року популярний конкурс повністю охопив обшири легендарного Великого Шовкового шляху… А опікується всіма літературно-мистецькими імпрезами традиційно Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина, м. Франкфурт), котру очолює відома письменниця та мистецтвознавець Олена Ананьєва.

Отож щиро вітаємо всіх лауреатів!

 

Ярослав Маджуга,

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України

Схожі матеріали (за тегом)