|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:09 | 07.16.2024

Фольклорний фестиваль «Петрівські переспіви» оголосили благодійним – на потреби ЗСУ

У Бобровиці він проходив вдруге і мав статус Всеукраїнського фестивалю, оскільки в ньому взяли участь фольклорні колективи не лише Бобровицької громади, а й Києва, Носівки, Лосинівки, Нової Басані, Малої Дівиці (Прилуцька громада), Мрина (Носівщина). Приурочені «Петрівські переспіви» до одного з найбільших християнських свят – первоверховних апостолів Петра і Павла.

IMG 1321

Бобровиця зустрічає учасників фестивалю

IMG 1322

Незважаючи на страшні, сумні часи, на люте зло, що живе поруч, у фольклорному фестивалі взяли участь 38 колективів, а загальна кількість учасників наблизилась до півтисячі. І це цілком закономірно: українська нація співуча і в радості, і в горі, нація, що створила найбільшу кількість народних пісень – близько 200 тисяч. А добре відома пісня «Ой у лузі червона калина» стала народною як в Україні, так і по всьому світу. На фестивалі її виконували всі учасники.

IMG 1328

Співають гості і господарі

IMG 1327

Право відкрити фестиваль надали берегиням фольклору, спів яких неодноразово представляв Бобровицьку землю на кращих сценах країни та за її межами: народний аматорський фольклорний автентичний ансамбль «Берегиня» з Козацького, керівник – Оксана Пильгун.

 IMG 1325

Жартівлива пісня

 

За найстаршими фольклористами на сцену вийшов народний ансамбль народної пісні «Калинове гроно» міського будинку культури під керівництвом Заслуженого працівника культури України Катерини Калініченко. Виконані пісні нагадали, що й на наше покоління припала війна, незваною гостею прийшла на наш поріг, змінила нашу свідомість, навчила любити життя навіть в чорно-білих тонах.

IMG 1329IMG 1330

Молодь теж активна

 

Це підтвердив і зразковий хореографічний колектив «Спалах» Бобровицької школи мистецтв (керівник Людмила Моцак).

Свою високу майстерність показав ансамбль «Полісяночка» з села Мала Дівиця.

О, рідна пісне, знову ти прийшла до матері, до батька, до народу, що зібрався в переповненій залі...

Колективи гостей змінювали ансамблі господарів фестивалю з Бригинців, Пісок, Горбачів.

IMG 1331

Вони за кілька хвилин вийдуть на сцену

 

У пісенній майстерності змагалися ансамбль «Молодички» й родина Мариненків із Мрина, ансамбль «Горлиця» з Носівки, бурхливі овації зірвав ансамбль «Душі криниця» з Лосинівки. Добре підготувалися до фестивалю колективи Бобровицької громади з Рудьківки, Озерян, Макарівки, Свидовця, Старої Басані, Кобижчі, Ярославки, Щаснівки, Олександрівки, Мирного, танцювальні колективи з Бобровиці і Пісок. Як завжди, радували земляків ансамбль «Кралечки», троїсті музики, «Пісенне джерело». Сольні номери виконали Ангеліна Зарубіна (уродженка Ярославки) і Ярослав Мамиконян.

IMG 1326

Майстерно виступила на фестивалі фольклорна група «Колорит» з Нової Басані.

Справжнього фурору завдав у Бобровиці ансамбль «Громиця» з Дарниці. Довелося їм виконати кілька пісень поза програмою фестивалю.

IMG 1324

"Майстер-клас" від "Громиці" з Дарниці

 

О пісне! Від народу кров і плоть

Ти узяла, щоб лиш йому служити.

Тебе ніхто не може побороть,

Бо вільний дух твій – правдою повитий.

 

Організатори другого Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Петрівські переспіви» нагородили учасників відповідними відзнаками і дипломами. Вручали нагороди начальник відділу культури і туризму Бобровицької міськради Людмила Луценко і майбутня зірка української пісенної культури Ярослав Мамиконян.

IMG 1323

Нагородження після кожного виступу

 

Зібрані кошти на благодійному фестивалі передані на потреби 116 ОМБр, де проходять військову службу захисники Бобровицької громади, а також для реабілітації воїна Павла Сияноса з Кобижчі, який отримав надтяжкі поранення на полі бою.

IMG 1333IMG 1332

Глядачі різного віку

 

Після фестивалю відбулися благодійні концерти в Бригинцях і Олександрівці, де зібрано для потреб ЗСУ відповідно 12 і 17,5 тисяч гривень. Відділ культури Бобровицької міської ради зібрав також 60 тисяч гривень для придбання безпілотника.

На фестивалі дякували ЗСУ та схиляли голови в журбі за загиблими земляками, пам'ять про яких житиме в історії України.

 

Григорій ЗАГРЕБЛЯ

Схожі матеріали (за тегом)