|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:06 | 07.23.2024

Двотомник «Чернігів у вогні» презентований на фестивалі «Покровська книжкова толока»

Кілька сотень шанувальників українських книг побували на яскравому, цікавому дводенному фестивалі «Покровська книжкова толока» в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана. Як розповів директор художнього музею Юрій Ткач, цей фестиваль став уже традиційним і викликає значний резонанс далеко за межами Придесення – в Україні та за кордоном.

14151023Мета «Покровської толоки» – популяризація та підтримка українських книжок, вітчизняного книговидання й наших сучасних талановитих авторів, які пишуть українською мовою.

Ошатний двотомник «Чернігів у вогні» (спільний проект популярної обласної газети «Чернігівщина» та ОК «Північ» ЗСУ) про героїчну оборону Чернігова, Придесення та України представив тепер співавтор обох книжок, редактор газети «Чернігівщина» та президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергій Дзюба.

Сергій Вікторович розповів про роботу над книгами про українських бійців, медиків, волонтерів, а також про спогади мешканців, котрі пережили ворожу окупацію. «Наш проект на цьому не завершено – війна з рашистами триває, тож ми продовжуємо публікації в газеті «Чернігівщина» про мужніх захисників України», – наголосив Сергій Дзюба.

На цій презентації прозвучали прекрасні, хвилюючі та патріотичні пісні народного поета України Сергія Дзюби «Закінчиться війна» (музика Петра Лойтри») та «Здрастуйте, рідні!» (музика Миколи Збарацького) у виконанні заслуженої артистки Валентини Олійник.

Також на фестивалі «Покровська толока» чудово виступили, зокрема, письменники Михась і Лариса Ткачі, Валентина Громова, Олена Грицюк із Чернігова, Валентина Михайленко та Любов Борисенко з Коропщини, знаний науковець і воїн Сергій Леп’явко.

Велику увагу відвідувачів фестивалю викликали виставка книжкової графіки з колекції обласного художнього музею та виставки сучасних, нових книжок, які підготували обласні та міські бібліотеки.

chuvog1

chuvog2

Чернігівці із задоволенням взяли участь і у майстер-класах з книжкової ілюстрації, плетіння закладок і патріотичних браслетів та реставрації книжок. Особливо жителі залюбки вчилися самотужки «ремонтувати» власні книжки – цей напрочуд цікавий, оригінальний майстер-клас підготували та провели співробітники обласної наукової бібліотеки імені Русових.

Фестиваль, безперечно, вдався, тож хочеться від душі подякувати його організаторам та всім учасникам. Давайте разом підтримувати авторів наших талановитих, цікавих і патріотичних українських книжок. Це – надзвичайно важливо, особливо в часи такої великої, запеклої війни з російською ордою!

 

Сергій Квітницький

Схожі матеріали (за тегом)