|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:38 | 07.16.2024

«Миттєвості війни» від військового фотографа

Днями в Чернігівській обласній науковій бібліотеці ім. Софії та Олександра Русових відкрилася виставка військовослужбовця ЗСУ, фотографа-документаліста оперативного командування «Північ» Ярослава Лабинського. На ній представлено понад сорок фотографій, які передають всю суть війни, мужність, незламність і героїзм українського народу.

1108232

Ярослав Лабинський опанував репортажну фотозйомку понад десять років тому, шість з яких присвятив документуванню саме військового життя зсередини. За цей час він встиг зробити тисячі фотографій та кілька сотень відео про буденність армії, бойову підготовку та самих військовослужбовців.

Майже всі фотографії, представлені на виставці, зроблені після 24 лютого, і лиш одна – за день до повномасштабного вторгнення в Сєвєродонецьку, де чоловік зустрів повномасштабну війну. Одна, але така красномовна, як і її назва: «Вільний Сєвєродонецьк».

1108233

«40 світлин були зроблені з початку повномасштабного вторгнення і одна напередодні в Сєвєродонецьку, – розповідає фотограф. – Там за декілька днів до вторгнення росіян зафіксував урочистості присвячені Дню Єднання. Всі інші фото зроблені в Чернігові та Чернігівській області».

У квітні минулого року військовий повернувся до Чернігова, де продовжив роботу та зафільмував наслідки, котрі приніс на Чернігівщину «русскій мір». І в цій експозиції представлені фото на різну тематику, і, мабуть, жодна з світлин не лишить байдужим нікого. Проте є фото, які дуже красномовно передають емоції колег Ярослава під час виконання бойових завдань. Одні їхні очі говорять більше за тисячу слів.

110823

«Тут є як портрети військовослужбовців, так і фотографії якихось окремих деталей, що стосуються їхньої життєдіяльності. Є декілька портретних фотографій, на яких очі говорять самі за себе, – говорить Ярослав Лабинський. – Погляд промовистіший за слова, видно як важко борони свою країну».

До кінця серпня усі охочі зможуть відвідати виставку, а з вересня світлини поїдуть до столиці, і вже звідти – до посольств європейських країн-партнерів.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото ОК «Північ»

Схожі матеріали (за тегом)