|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:13 | 07.16.2024

«Вербиченька» знову серед кращих

З 17 по 20 червня відбувся шостий щорічний відкритий фестиваль-конкурс «Пісенний драйв-2021», який вже традиційно проходить в Очакові Миколаївської області. Він зібрав найкращі аматорські голоси України. Серед яких народний фольклорний аматорський колектив «Вербиченька» з села Рудьківка Бобровицького району, який здобув Гран-прі фестивалю.

verbych21

Цього року для участі у фестивалі-конкурсі на Чорноморське узбережжя з’їхалося більш ніж 60 яскравих, талановитих пісенних любительських колективів з 11 областей України. За конкурсною програмою кожен учасник мав виконати два різнопланових твори.

«На фестивалі «Пісенний драйв» ми були вже утретє, і втретє перемогли, – розповідає керівниця рудьківського будинку культури, учасниця колективу «Вербиченька». – Всього цьогоріч на фестивалі було більше шістдесяти колективів з різних областей. Чернігівщину представляли три колективи, серед яких і наш рудьківський народний фольклорний аматорський колектив «Вербиченька», музичний керівник – Віра Облакевич. Ми виконали дві пісні. «Вітер віє» та «Через сад-виноград тетеря летіла». Обидві ці пісні дуже старовинні. Так, пісню «Вітер віє», з якою ми виступали, мало хто чув і тим більше знає. Вона дісталася нам від дідів-прадідів».

Колектив «Вербиченька» співає без фонограми та звичних нам інструментів, які супроводжують виступ хору. Вони грають лише на старовинних.

«Ми не співаємо під фонограму, немає ні гармошки, ні гітари, – говорить жінка. – Наші учасниці і співають, і в той же час грають на дерев’яних ложках, на бубні... Використовуємо народні інструменти».

Наші виконавці здивували всіх і зачарували не лише своїм співом, а й старовинними українськими костюмами, які вже стали їх, так би мовити, візитною карткою.

«Усі костюми в нас старі, автентичні, як і, власне, прикраси – скляне намисто, коралі, – говорить жінка. – У нас всі питали, звідки ці костюми, де ми їх взяли. А їм не одне століття вже. У кожної учасниці колективу – костюми, в яких наші бабусі виходили заміж. І вони вже самі бабусі, найстаршій – 79 років, тож цим костюмам вже по двісті років буде, як не більше».

Три дні поспіль фестиваль дарував учасникам музичний драйв і багато позитивних емоцій. І вже на третій день журі підбили підсумки і нагородили переможців, серед яких і колектив із Бобровиччини, який у своїй категорії отримав гран-прі фестивалю.

Колектив «Вербиченька» отримав Кубок Гран-прі й диплом. Усі учасники отримали пам’ятні подарунки.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото колективу «Вербиченька»

Схожі матеріали (за тегом)