|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:28 | 07.23.2024

Півстолітній ювілей будинку культури

Рівно півстоліття тому в селі Киселівка, що на Менщині, відчинив свої двері «храм культури» – величезним казковим палацом здавався щойно збудований дім.

Збирав він усіх жителів села, не вистачало навіть місця в залі. Збудували на кошти колгоспу, який на той час очолював талановитий керівник, орденоносець Василь Васильович Рубан. На жаль, йому так і не довелося побути на урочистому святі відкриття будинку культури – успішний керівник раптово відійшов у вічність. Тож новобудову представив молодий тоді, новий очільник колгоспу Михайло Петрович Жук, уродженець цього села. Потім він багато років успішно керував цим господарством.

1budkult

На кожне свято в будинку культури збиралися за урочистим столом із червоною скатертиною і душевними промовами киселівці. Тут святкували весілля, проводжали усім селом хлопців в армію, зворушливо виступали школярі.

За ці роки багато чого змінилося – і сама ситуація в нашій державі та на Чернігівщині, змінилися завідувачі й художні керівники закладу. Разом із тим, дещо залишилося незмінним – це щира любов до української пісні, рідної мови і народних звичаїв та традицій.

Хоча впродовж півстоліття чого тільки не було – люди поважного віку досі пам’ятають репетиції в холодному приміщенні зі свічками і гасовими лампами. Але, незважаючи на всі труднощі, киселівці йшли у цей творчий дім. Для дорослих це була прекрасна душевна відрада, а для дітей та онуків – чудовий відпочинок і водночас – корисні знання.

1budkult3

І саме в цих стінах багато творчої молоді починали свій шлях. Є чим пишатися! Адже вихованці будинку культури й зараз працюють на радість односельцям. Це – зокрема, зразковий духовий оркестр під керівництвом Петра Тищенка, відомий не лише в Менському районі, а й на Чернігівщині. Заслужили любов не тільки киселівських глядачів, а й жителів навколишніх сіл місцевий змішаний хор, жіночий ансамбль «Горлиця» та чоловічий ансамбль «Добрі молодці».

Тут постійно працюють гуртки: вокальні і сольні – жіночі, чоловічі та дитячі, театральний, художнього читання й інші. Чудово працюють художні керівники – Галина Назаренко і Володимир Синюта, балетмейстери – Тетяна Ляшенко та Ольга Синюта. Майже 70 дітей займаються творчістю.

1budkult2

Художні керівники Будинку культури

Днями до киселівського будинку культури з’їхалося чимало гостей із району, області та столиці. Староста Киселівки Лариса Губенко подякувала місцевим сільгоспвиробникам – ТОВ «Агроресурси» і ТОВ «Дружба», керівник якого Сергій Костючок виступив на святі й пообіцяв і надалі підтримувати культуру села.

А від Менської ОТГ киселівці одержали сертифікати: на 42 тисячі гривень – на заміну вікон і на 5 тис. грн – для костюмів музикантам духового оркестру.

На свято також прибули уродженці Киселівки, серед яких і Федір Ващенко (котрий зараз мешкає в Чернігові, однак не забуває рідне село й досліджує його історію), та голова Менського земляцтва в Чернігові Сергій Дмитренко. Прекрасно виступили на святі артисти обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм.

 Микола ТИЩЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)