|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:41 | 07.23.2024

І знову прийшла «Седнівська осінь»

І принесла із собою теплу атмосферу зустрічей із прекрасним Всеукраїнським творчим форумом – літературно-мистецьким фестивалем «Седнівська осінь», що ось уже багато років вітає своїх учасників на берегах живописного Снову різноманітними талантами та гостинністю.

В суботу у Седневі вчергове зібралися музиканти, співаки, письменники, художники, кіномитці, народні майстри не лише з Придесення, але й з інших регіонів України. Разом з ними на свято завітала й офіційна делегація у складі з першим заступником голови обласної ради Валентином Мельничуком, в.о. очільника обласної держадміністрації Наталією Романовою, народним депутатом України від Чернігівщини Антоном Поляковим, керівниками та представниками структурних підрозділів обласної та місцевої влади.

12Sednew

Вітаючи учасників свята із початком чергового літературно-мистецького фестивалю, Валентин Мельничук зазначив, що древній Седнів не можливо уявити без славної воїнської доблесті Чернігівського князя Святослава Ярославича, який переміг на околицях містечка численне половецьке військо. Не можна представити Седнів і без давнього, славного козацького роду Лизогубів, вихідці з якого зробили вагомий внесок у розвиток української просвіти та культури.

Перший заступник голови обласної ради висловив упевненість, що у цьому древньому містечку і надалі лунатимуть поезії та пісні, звучатиме музика, писатимуться прекрасні мистецькі твори, а талант митців завжди приноситиме справжню насолоду всім учасникам і гостям «Седнівської осені».

Цього ж дня представники з різних куточків Чернігівщини та інших регіонів України представили присутнім вироби, створені народними майстрами, а також влаштовувати невеликі вистави, розважальні програми. Біля садиби Лизогубів в численних наметах гості свята мали змогу придбати вироби народних майстрів, покуштувати седнівський мед та інші ласощі.

Учасники свята оглянули виставкові експозиції територіальних громад, установ та організацій Чернігівського та сусідніх районів, відвідали «Містечко майстрів», «Алею художників», ознайомилися із творчістю представників мистецтва і культури.

Завершився фестиваль концертною програмою творчих колективів району та області, а також містичною анімаційною екскурсію «Нічні легенди Седнева».

Седнівська осінь" на Чернігівщині знову зібрала на свято українські таланти
Виставка робіт професійних художників із багатьох областей України прикрасила Всеукраїнське літературно-мистецьке свято "Седнівська осінь", яке вже вшістнадцяте відбулося у селищі Седнів Чернігівської області.

1seden

Всі полотна були створені на пленерах, проведених тут у вересні п.р., і передають унікальну красу пейзажів мальовничого куточка України. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу Наталія Потапчук.

"Седнів - це те місце сили, яке завжди збирало найкращих, притягувало таланти й надихало. Ми знаємо багато митців, які, перебуваючи саме тут, на цій землі, народили прекрасні рядки, прекрасні пісні, написали прекрасні картини. І коли ми з вами повертаємося сюди, щоразу дивуємося, як Седнів продовжує притягувати до себе людей мистецтва, людей, які відчувають гармонію і хочуть передати її всій Україні", - сказала на відкритті свята в.о. голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.
             
На сцені поруч із нею стояли голова Національної спілки художників України Володимир Чепелик, очільники Львівської, Київської, Одеської та Харківської обласних організацій НСХУ, інші народні художники та заслужені діячі культури та мистецтв.

1Sednew

Чепелик, зокрема, пригадав, як свого часу народилося це свято, й зазначив що цьогоріч творчій базі НСЖУ в Седневі виповнюється 55 років. З уст інших гостей лунали пісенні та поетичні вітання. Великий концерт на сцені дали народний хор та солісти Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, а також місцеві творчі колективи.

Традиційно свято проходило на великій галявині парку садиби родини Лизогубів - філії Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського. До пам’ятника Тарасу Шевченку, який бував тут не раз, гості поклали квіти. А в будинку Лизогубів працювали виставки, присвячені діяльності видатних українців Пантелеймона Куліша, Левка Лук’яненка та Іллі Шрага. Прикрасили експозицію вишивані рушники жительки Седнева, сестри Героя України Зінаїди Лук’яненко. В кількох залах будівлі лунала музика.

На галявині ж можна було милуватися полотнами не тільки професійних художників, а й місцевих митців-аматорів, придбати вироби народних майстрів, смачно поїсти. Принадами "Седнівської осені" скористалася щонайменше тисяча людей - місцевих жителів, гостей і туристів із Чернігова та області, Києва, інших міст України.

У другій половині дня в садибі був проведений майстер-клас із йоги, а увечері, при світлі ліхтарів, містичну екскурсію всіх охочим безкоштовно провів уродженець Седнева, історик Ервін Міден. Попри те, що починався дощ, на неї прийшло кілька сотень людей.

Більше фото тут

Схожі матеріали (за тегом)