|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:21 | 07.16.2024

Мультифестиваль «Плиски-ТУРФЕСТ» у Плисківській ОТГ

Фестиваль у Плисківській об’єднаній територіальній громаді об’єднав народне мистецтво та творчість, літературу і культуру, спорт і розваги, побалував гастрономічні смаки гостей фестивалю та потішив справжнім конкурсом краси «Гарнюні-поросюні».

Організатор фестивалю «Плиски-ТУРФЕСТ» – Плисківська ОТГ, яка отримала перемогу в конкурсі Міністерства культури України "Маленькі міста — великі враження". Як розповіла Марина Вірко, Плисківський сільський голова, цей фестиваль став продовженням музичного фестивалю "Джерело надій", започаткованого в громаді минулого року.

1pliski

"Проведення таких заходів сприяє розкриттю талантів, допомагає соціальній адаптації та інтеграції в суспільство. Тому ми дуже вдячні й державі, і Богу за те, що в нас є така можливість відродження духовності й культури. Тому що в таких маленьких громадах, як наша, жити дуже важко і хочеться, щоб наше молоде покоління розуміло, чого прагнути й куди йти", - сказала Марина Вірко.

Перемога в конкурсі «Малі міста – великі враження» дала можливість розширити формат конкурсу, запросити більше творчих колективів з усієї області, започаткувати нові традиції та конкурси.

Валентина Вернигор, керівниця відділу культури і туризму Плисківської сільради, розповіла, що бюджет фестивалю склав 250 тис. грн. З них 175 тис. грн виділило Міністерство культури України, 50 тис. - сама громада і 25 тис. - фінансовий партнер.

1pliski2

«Готуватися до свята почали ще у липні, дуже хвилювалися та останні дні перед фестивалем практично жили в сільській раді, продумуючи деталі та вдосконалюючи програму», - розповідають організатори.

"Громада зробила те, чого вона не могла робити раніше. Тільки коли вона стала об’єднаною, змогла взяти участь у такого роду конкурсі й організувати такий прекрасний фестиваль", - прокоментував подію Володимир Бойко, радник з питань регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування.

На фестиваль до Плисок приїхали майстри народної творчості, підприємці, спортсмени, та найголовніше — творчі колективи з різних міст і районів області та навіть з-поза її меж. У музичному міні-фестивалі української пісні і танцю "Джерело надій" взяли участь понад 20 вокальних, хореографічних, фольклорно-етнографічних колективів — дорослих і дитячих. Місцеві, сільські артисти відзначалися неабияким креативом і гумором.\

1pliski4

"Завдяки тому, що на одній сцені тут зібралися колективи з Борзни, Бахмача, Чернігова, Броварів та інших міст, посилюються враження і популяризується українська культура", - зауважив Володимир Бойко.

Фестиваль громада організувала так, що кожен міг знайти розвагу для душі. Був і літературний міні-фестиваль за участю місцевих талантів, різноманітні майстер-класи, мистецькі виставки, шоу "Гарнюні-поросюні", на якому демонструвалися рідкісні породи поросят, спортивно-туристичні змагання, у яких взяли участь молодь з Кіптівської, Височанської та Плисківської громад, виступ кінно-трюкової групи під керівництвом Євгена Крутова.

1pliski3
Також під час фестивалю добровольці з місцевої пожежної команди, яка була створена в ході реалізації проекту «Вдосконалення системи цивільного захисту населення в громадах» за підтримки програми «U-LEAD з Європою», прийняли присягу добровольця-вогнеборця, отримали посвідчення та комплекти одягу.
Завершили фестиваль концерт заслуженого артиста України Дмитра Андрійця, дискотека та фаєр-шоу.

1pliski5

«Фестиваль Плиски-турфест «Джерело надій» вмістив в себе увесь колорит національної культури, традицій та народної творчості. Отримую велике задоволення від таких заходів та дякую людям, які це зберігають, відтворюють та розвивають!», - зазначила Тетяна Виговська, учасниця фестивалю.
Плисківська ОТГ була утворена в лютому 2017 року, населення - близько 3 тис. осіб. Громада об’єднала села – Плиски, Сиволож, Велика Загорівка, Махнівка, Степ. Часто цю громаду називають футбольною через добре розвинену футбольну інфраструктуру, наявність потужної матеріально-технічної бази для занять спортом - чотирьох стадіонів (два з них - зі штучним покриттям) та готелю. У населених пунктах діють 4 футбольних команди. Одна з них - "Єдність" - віднедавна представляє Чернігівську область у Вищій лізі жіночого футболу.

Чернігівський ЦРМС, Фото Віктора Кошмала

ДО ТЕМИ: «Бенкет під час чуми» — у Плисках спустили на гуляння майже півмільйона гривень. Відео

Схожі матеріали (за тегом)