|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:32 | 07.16.2024

Підготовка до наступного навчального року

Днями під керівництвом Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо завершення навчального року 2023/2024 і підготовки до наступного. В обговоренні взяв участь начальник ОВА В’ячеслав Чаус та його профільний заступник Жанна Шерстюк.

2024 06 28 osvita3Учасники зібрання заслухали інформацію Міністра освіти і науки Оксена Лісового щодо відновлення освітніх закладів, забезпечення їх укриттями, забезпечення учнів підручниками й шкільними автобусами. За інформацією МОН, у 2024 році очно працюють понад 7,3 тисячі шкіл (58%), де навчається більш ніж 1,7 млн учнів. 2,4 тисячі (19%) шкіл працюють дистанційно та 2,8 тисячі (22%) — змішано. Як зазначив В’ячеслав Чаус, в області це 51%, 39% та 10% школярів відповідно. На жаль, 19 шкіл за будь-яких умов лише дистанційно, бо за 20 км ворог.
Денис Шмигаль нагадав, що цьогоріч Уряд передбачив 2,5 млрд грн на облаштування безпечних умов у школах. Частина цих коштів піде для 7 шкіл Чернігівщини, плюс один об’єкт перехідний. Також прикордоння області отримає підтримку від німецьких партнерів. Крім того, 1 млрд грн цьогоріч Уряд виділяє на придбання шкільних автобусів. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко під час наради поінформував про забезпечення безпечних умов перебування учнів у закладах освіти. Прем’єр-міністр дав завдання керівникам областей обстежити освітні заклади на предмет їхньої готовності до наступного опалювального сезону. Учасники наради приділили увагу питанню безбар’єрності в освітніх закладах. Ще одна важлива тема — навчання українських дітей за кордоном. Маємо надати їм усі можливості для вивчення української програми та збереження зв’язків із батьківщиною», — підкреслив Денис Шмигаль. Серед іншого, обговорювалися з керівниками областей проблемні питання та рішення, що необхідні для гарантування безпечного освітнього процесу.

Схожі матеріали (за тегом)