|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:37 | 07.23.2024

У трьох громадах Чернігівщини з’явиться арт-терапія

У трьох громадах Чернігівщини з’явиться арт-терапія

Незабаром у Менській, Холминській та Корюківській громадах з’являться 10 арт-терапевтичних кімнат, в яких психологи та педагоги допомагатимуть дітям і батькам з постраждалих від війни громад подолати емоційні та психологічні наслідки пережитого.

Проєкт «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни» реалізує Спілка «Громадські Ініціативи України» у межах програми CLEAR.

На першому етапі реалізації проекту 40 психологів та педагогів з Менської, Холминської та Корюківської громад пройдуть фахове навчання для оволодіння новими методиками надання психологічної підтримки із застосуванням арт-терапевтичних методик. Паралельно в громадах відбуватиметься облаштування кімнат для створення комфортних умов в роботі з місцевими жителями.

«Важливо, щоб кожна дитина і доросла людина, які перебувають у стані дистресу (неможливості адаптуватися до стресових умов, – Авт.), мали можливість отримати психологічну підтримку, відчути спокій і здатність упоратися у складній ситуації та приймати обґрунтовані рішення. Саме в цьому допоможуть арт-терапевтичні методики, з якими будуть працювати навчені нами педагоги і психологи місцевих шкіл», – розповідає керівниця проєкту Неля Лавриненко.

Така діяльність на Чернігівщині реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» з 2022 року. За попередній період вдалося відкрити аналогічні арт-кімнати в Іванівській, Сосницькій та частині Корюківської громад та надати психологічну підтримку понад тисячі дітей та дорослих.

 

Софія ЖЕВЕДЬ

Схожі матеріали (за тегом)