|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:24 | 07.24.2024

Чернігівські ветерани змагалися за участь в «Іграх Нескорених» у складі національної збірної

У Києві відбувся відбірковий тур з адаптивних видів спорту серед ветеранів з усієї країни до національної збірної України для участі у «Іграх Нескорених-2025», які відбудуться у лютому 2025 року у Канаді. Чернігівщину представила команда ветеранів з 18 учасників.

Цьогорічний національний відбір до збірної на «Ігри Нескорених» став наймасштабнішим ветеранським спортивним заходом, об’єднавши військовослужбовців та ветеранів, які отримали травми, поранення або захворювання, пов’язанні з виконанням бойових завдань на фронті. Всього 329 учасників з усієї України продемонстрували справжню нескореність духу та довели, що їхня воля сильніша за тіло.

Учасники змагалися у дев’яти видах адаптивного спорту: легка атлетика (біг, штовхання ядра, метання диска), велоспорт, плавання, волейбол сидячи, баскетбол на кріслах колісних, пауерліфтинг, веслування на тренажерах, стрільба з лука та настільний теніс. Більшість учасників випробовували свої сили в обраних видах спорту вперше.

Спорт допомагає учасникам бойових дій знайти себе після демобілізації, стати ще сильнішими,знайти нових побратимів і посестер.

180730296664287818 n

«Важливість проведення таких заходів неймовірна, – говорить учасник збірної Чернігівської області, учасник оборони Чернігівщини Григорій Маханьков. – Спорт допомагає військовим хлопцям та дівчатам, які повертаються з війни, знову адаптуватися до соціуму. І взагалі до нормального життя».

За результатами відбіркового туру чернігівська збірна має п’ять призових місць: два третіх, два других та одне перше місце.

Тепер протягом червня спеціальна комісія обере з усіх учасників 35 тих, хто представить Україну на міжнародному спортивному заході «Ігри Нескорених-2025».

У представників Чернігівської збірної є всі шанси потрапити до національної збірної.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)