|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:58 | 07.23.2024

Газета «Чернігівщина» постійно підтримує ЗСУ

Цього разу у нашому щотижневому розіграші призів поталанило воїну Сергію Горобцю, котрий захищає Україну. Добродій Сергій відмовився від призу на користь ЗСУ.

Взагалі, Сергій Михайлович – відома та шанована людина на Придесенні. Йому – 56 років. Народився на Прилуччині, в мальовничому селі Петрівка. Батьки трудилися геодезистами.

Пан Сергій 25 років мешкав у Києві, закінчивши історичний факультет столичного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова. А потім працював на Чернігівщині – був учителем історії, викладав у педуніверситеті. А з 2011-го трудився в Українському інституті національної пам’яті. Автор понад двадцяти історично-краєзнавчих книжок. Кандидат історичних наук.

На початку війни, під час ворожого наступу на Чернігів та шалених обстрілів, «прилетіло» і в його будинок – лише стіни залишилися… На жаль, згорів унікальний архів, який Сергій Михайлович збирав усе своє життя, фотоальбоми, тому майже не лишилося тепер фотографій батьків, знімків із дитинства та молодості… Будинок відновлюється, а ось втрачених архівних безцінних документів уже не повернеш. Поки добродій Сергій мешкає у оселі батьків свого колеги.

З лютого 2023 року Сергій Михайлович служить у Збройних Силах України. Старший сержант. Рік воював на Куп’янському напрямку. Там тоді був цілий батальйон, сформований із чернігівців, – солдатів та офіцерів. А нині Сергій Горобець служить на Чернігівщині.

23435455756756765765765

Розповів, що в юності строкову службу проходив на аеродромі Бельбек, під Севастополем. А нині українцям, котрі героїчно боронять свою державу, вдалося дуже потужно влучити по цьому аеродрому в окупованому Криму, знищивши одразу кілька російських літаків. Отож пан Сергій щиро порадів такому успіху.

– У ЗСУ газета «Чернігівщина» – у великій пошані, – запевняє Сергій Михайлович. – Цю газету постійно, щотижня із задоволенням читають наші бійці. Газета – унікальна, адже єдина така! «Чернігівщина» постійно підтримує Збройні Сили України. Щоразу друкує талановиті та об’єктивні матеріали про військових – самовідданих захисників України. Подобаються і статті про незламних, мужніх волонтерів, спогади мешканців про окупацію. Знаю, дуже великий резонанс в Україні та за кордоном викликав двотомник «Чернігів у вогні» – спільний проект газети «Чернігівщина» та ОК «Північ». До друку готується й третій том. Це – надзвичайно важлива, подвижницька робота. Зібрано справді унікальні, цінні матеріали, які зберігатимуться сотні років. Адже це – наша пам’ять, наша історія. Також газета «Чернігівщина» відома і своєю волонтерською діяльністю – за її сприяння придбано машини та спорядження для наших бійців. Отож ми, військові, дуже вдячні чудовій газеті «Чернігівщина» – за все, що творчий колектив щотижневика робить для нашої Перемоги!

Я, звісно, непохитно вірю у Перемогу вільної України – ми вистоїмо і збережемо свою незалежну державу. Адже ще ніхто й ніколи не зміг здолати свободолюбний український народ. Ми маємо справді героїчні ЗСУ, досвід і рішучість, завдяки яким Україна вистоїть у цьому страшному герці з лютими загарбниками.

 

Записав Сергій ДЗЮБА

Схожі матеріали (за тегом)