|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:37 | 05.27.2024

Ноутбуки для школярів Чернігівщини

ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством освіти і науки України надав 259 ноутбуків, щоб учні середнього та старшого шкільного віку Чернігівської області отримали доступ до освіти.

2024 04 16 devaysu 4Обладнання було закуплене та доставлене за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE). Нові пристрої в тимчасове користування отримають діти-переселенці, діти з інвалідністю, діти з малозабезпечених сімей або позбавлені батьківського піклування та діти з інших вразливих категорій. 
Як зазначив Мунір Мамедзаде, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, доступ до освіти — фундаментальне право кожної дитини. Війна призвела до закриття шкіл, що своєю чергою ускладнило дітям доступ до їхнього основного права — права на освіту. Тому ЮНІСЕФ підтримує навчальний процес в Україні, щоб підкреслити важливість безперервної освіти для дітей у всіх форматах, у тому числі дистанційного навчання за допомогою цифрових пристроїв. Використання комплексних стратегій здатне попередити подальші освітні втрати та допоможе надолужити знання.
Там, де очне навчання нині неможливе через близькість до фронту чи відсутність у школі укриття, стоїть завдання — забезпечити дітей девайсами для навчання. Гаджет для них — це і про доступ до освіти, і про спілкування з однолітками, і про можливість отримувати підтримку від вчителів.
Всього у березні-квітні ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством освіти і науки України надав майже 39 тисяч ноутбуків учням середньої та старшої школи з 8 областей. Завдяки підтримці Глобального партнерства заради освіти (GPE) та Європейського Союзу українські школярі отримають доступ до освіти і зможуть долучатися до онлайн-занять. У співпраці з місцевими органами управління освітою ноутбуки будуть розподілені серед навчальних закладів, які надаватимуть їх у тимчасове користування учням, позбавленим наразі доступу до навчального процесу.
Школярі уже використовують доставлені з 2023 року майже 50 тисяч пристроїв, закуплені ЮНІСЕФ за кошти Європейського Союзу, урядів Республіки Корея та Японії, за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE), а також від національних комітетів ЮНІСЕФ та у межах ініціативи «Технології для біженців» від Breakthrough Prize Foundation.
ЮНІСЕФ підтримує уряд України в забезпеченні доступу до освіти для всіх учнів. Щоб діти, які не мають доступу до очної освіти, могли продовжувати навчання, ЮНІСЕФ сприяє розробленню та наповненню контентом платформи «Всеукраїнська школа онлайн» та знайомить вчителів із новітніми стратегіями викладання та технологіями для проведення занять дистанційно та у змішаних форматах. Дитячий фонд ООН також забезпечує вчителів та учнів необхідним обладнанням і створив центри цифрової освіти по всій країні. Передача ноутбуків є частиною ініціативи ЮНІСЕФ із забезпечення безперервної освіти в Україні.

Схожі матеріали (за тегом)