|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:45 | 05.27.2024

Очільник ВЛК «списував» ухилянтів

Служба безпеки викрила на корупції керівника військово-лікарської комісії Чернігівської області. За матеріалами слідства, в обмін на хабарі він допомагав призовникам ухилятися від мобілізації.

5249055476125696 nФігурант був учасником злочинної схеми, яку організував колишній голова обласної військово-лікарської комісії Чернігівщини і якого СБУ задокументувала у лютому цього року. Також викрито їхню спільницю - посадовицю медкомісії Чернігівського військкомату. Фігуранти організували видачу неправдивих медичних висновків, в яких прописували важкі «діагнози» призовників. Потім ці документи направляли до військкомату з позначкою: непридатний до служби через «погане» здоров’я. Це дозволяло ухилянтам списатися з військового обліку і виїхати за кордон. Встановлено, що фігуранти одержували з кожного клієнта до 5 тис. американських доларів.
На підставі зібраних доказів обом фігурантам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань і незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Дії очільника ВЛК додатково кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Нині він перебуває під вартою. Зловмисникам загрожує до 10 років за гратами з конфіскацією майна. Також за матеріалами СБУ арештовано майно затриманого ексочільника обласної ВЛК.
Мова йде про майже 1 мільйон доларів США, 4 квартири у Києві, Чернівцях і Чернігові загальною площею понад 400 квадратних метрів та земельні ділянки на Чернігівщині загальною площею близько 4 гектарів. Розслідування проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони.

Схожі матеріали (за тегом)