|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:42 | 04.14.2024

Вектор розвитку вишів області

Проблематику та перспективи розвитку п’яти закладів вищої освіти Чернігівщини обговорили з їхніми керівниками під час наради в облдержадміністрації.

111000028 scaledПро діяльність Ніжинського агротехнічного інституту Національного університету біоресурсів і природокористування України розповів директор Василь Лукач. Найпопулярніші серед абітурієнтів спеціальності – агроінженерія, енергетика, агрономія, облік і оподаткування, тваринництво. У перспективі – підготовка фахівців високотехнологічних робочих спеціальностей та створення регіонального навчально-практичного центру національно-патріотичного виховання. До слова, в інституті планують впроваджувати заходи енергоефективності.
Національний університет «Чернігівська політехніка» у 2023 році посів 17-те місце серед вищих освітніх закладів України за рейтингом QS World University Rankings. Загалом в університеті навчається понад 7,5 тисячі студентів. У планах – розвиток військової кафедри, яка була відкрита влітку минулого року, створення бізнес-інноваційного хабу, запровадження дуального навчання за всіма освітніми програмами та оновлення матеріально-технічної бази. Як зауважив ректор Олег Новомлинець, сучасний освітній простір – один із критеріїв якісної вищої освіти. Тому планується продовжити роботу з реновації університету.
У Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя особливої популярності набула клінічна та практична психологія. Тож нині в закладі розвивають цей напрям, а також посилюють співпрацю з іноземними університетами.
Пенітенціарна академія – єдиний в Україні заклад, підпорядкований Міністерству юстиції. Основні напрями підготовки – психологія, правоохоронна діяльність та право. Важливими для закладу є питання відновлення приміщення кафедри військової підготовки (було знищене під час бойових дій) та забезпечення неперервності освітнього процесу в умовах воєнного стану.
У Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського минулого року пройшли навчання понад 10 тисяч педагогічних працівників. Крім того, інститут займається організаційно-методичним супроводом впровадження стратегічної реформи шкільного харчування, проведенням олімпіад серед учнів шкіл та конкурсів фахової майстерності.
Серед спільних для всіх ВНЗ цілей – цифровізація, міжнародна співпраця та інтеграція в англомовне середовище. До прикладу, у Чернігівській політехніці близько 10% дисциплін вже викладаються англійською.
Проблемними ж є питання відсутності фінансової автономії, навчання в онлайн-режимі, облаштування укриттів та розвиток інфраструктури закладів. Актуальним є (при наявності безпечних умов) повернення до навчання в режимі офлайн та підвищення рівеня кваліфікації викладачів.

Схожі матеріали (за тегом)