|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:10 | 06.12.2024

Лісокрадами виявилися лісівники

Лісокрадами виявилися лісівники

Помічнику лісничого та майстру лісу одного з дочірніх лісогосподарських підприємств Чернігівської області повідомили про підозру у незаконній порубці дерев на понад 6,5 мільйона гривень.

За даними слідства, двоє жителів Ніжинського району, знаючи, що дозвільні документи на рубку лісу оформлені з порушенням законодавства, організували незаконне видалення дерев у лісовому масиві площею 8,6 гектара. На цій площі зрубали 2 000 дерев, чим завдали екологічної шкоди навколишньому природному середовищу у розмірі понад 6,5 мільйона гривень. Як повідомляє відділ комунікації поліції області, в ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що підозрювані скористалися пожежею в районі. Тоді вогонь знищив понад 50 гектарів сухої рослинності, а також зачепив лісовий масив, де чоловіки й запланували "провести суцільну санітарну вирубку лісу". "Підозрювані розподілили пошкоджену ділянку на дрібніші, що полегшило бюрократичну процедуру обґрунтування підстав для суцільної вирубки. Отримали необхідні експертні висновки та направили до лісу бригади лісорубів, які не знали протиправного характеру поставленого їм завдання. Незаконна порубка лісу тривала упродовж чотирьох місяців.
Ниніі двом чоловікам повідомили про підозру в незаконній порубці дерев у лісах, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (частина 4 статті 246 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років. Ще одній людині підозра не оголошена через її смерть до моменту викриття злочинної діяльності групи.Триває досудове розслідування.

Схожі матеріали (за тегом)