|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:42 | 06.22.2024

Вирок ще одному кату, іншого ще судять

На Чернігівщині чергового військовослужбовця рф засуджено до 12 років позбавлення волі, у Чернігові ж судять командира зс рф, який розстріляв українського військовополоненого та катував цивільних у Лукашівці.

564576578676За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду російського військовослужбовця визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України). Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області його засуджено до 12 років позбавлення волі. Прокурор у суді довів, що у березні 2022 року під час тимчасового зайняття села Пакуль Чернігівського району командир одного з підрозділів зс рф зайшов до підвалу місцевого лісництва, де перебували двоє жителів села. Він здійснив у сторону потерпілих постріли з вогнепальної зброї, у результаті чого чоловіки отримали поранення різного ступеня тяжкості. Іншого дня обвинувачений віддав незаконний наказ підлеглим військовослужбовцям держави-агресора провести обшук однієї з баз відпочинку в тимчасово зайнятому селі Андріївка Чернігівського району, під час якого спільно заволоділи майном невійськового призначення на суму понад 75 тисяч грн. Досудове розслідування здійснювалось слідчими Управління СБУ в Чернігівській області.
18 вересня у Чернігівському районному суді відбулось перше засідання у справі російського військовослужбовця Даніїла Коблика — командира батальйону 74 окремої гвардійської мотострілецької бригади зс рф. Засідання проходить без участі підозрюваного. За інформацією опублікованою на сайті Генерального прокурора України слідство встановило, що майор Коблик 9 березня 2022 року разом з підлеглими окупував Лукашівку. Під час обшуків у будинках місцевих жителів російські військовослужбовці виявили військовослужбовця Збройних сил України. Того ж дня, росіяни затримали двох місцевих чоловіків та неповнолітнього хлопця. Під час допиту українського військового розстріляли з автоматичної зброї. Заручників утримували у гаражі, били та імітували розстріли. Майору армії рф інкримінують порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством (ч. 1, 2 ст. 438 КК України). Наразі, його точне місце знаходження не відоме.

2d85ea86628ee7ff

Схожі матеріали (за тегом)