|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:42 | 05.21.2024

«Незламні» зібрали майже 7 мільйонів для ЗСУ

Незламні українські ветерани, серед яких і чернігівець Євген Смага, на протезах підкорили гори Іван Піп та Говерлу, зібравши понад 6 мільйонів гривень для потреб підрозділів Збройних сил України, в яких проходили службу.

Про цей похід «Не втомилися» газета «Чернігівщина» писала в минулому номері. П’ятеро військових з різних регіонів України, які втратили кінцівки під час російсько-української війни, протягом семи днів йшли по Чорногірському хребту та збирали кошти на потреби бригад, в яких вони служили до поранення. А саме для своїх побратимів з 30 ОМБр, 95 ОДШБр, 1 танкової в/ч 1815, Луганського та Краматорського прикордонних загонів.

За цей час їм вдалося зібрати майже 7 мільйонів гривень, та збір ще продовжується.

Увесь шлях хлопці несли в своїх рюкзаках, окрім необхідного спорядження, ще й мішки з піском вагою 10 кілограмів. І з кожним зібраним мільйоном висипали один кілограм піску. Їхньою метою було зібрати 10 мільйонів гривень. І хоча поки що зібрали менше, вони вдячні українцям за кожну гривню.

590459876

«Наш похід тривав п’ять ночей і шість днів. Загалом пройшли 38 кілометрів, – розповідає Євген Смага. – У кожного з ветеранів був рюкзак вагою в 20-23 кілограми, в яких ми несли мішки з піском, намети і особисті речі. Також з нами було декілька людей, які несли зарядну станцію, їжу і різне обладнання. У перший день нашого походу пішов дощ. Ми в горах побачили будиночок, тож вирішили зайти і попроситися там переночувати, щоб не спати в палатках під дощем. Там виявився досить гостинний господар Петро. Коли ми розповіли про свій задум, задля чого ми все це робимо, Петро разом з товаришем зголосилися допомогти і пішли з нами. І це було дуже доречно, бо вони місцеві, дуже добре знають ці гори, всі стежки та струмки. Дорога була нелегка, але воно того варте. По-перше, ми зібрали гроші і зможемо допомогти хлопцям, по-друге, я довів самому собі, що я можу це зробити. Зараз я вже в Чернігові, відновлююсь після походу, бо організм трохи втомився. За шість днів нам вдалося зібрати майже сім мільйонів гривень, але збір ще триватиме пару днів, і я сподіваюсь, що ми все ж дістанемось до цифри 10 мільйонів».

Всі зібрані кошти хлопці поділять і закуплять те, що просили побратими.

«Вся зібрана сума буде поділена порівну. Потім ми дзвонитимемо побратимам, казатимемо, скільки є грошей і питатимемо, що їм треба, – розповідає Євген. – Своїм я вже попередньо телефонував. Вони зараз на Донеччині – просили закупити дрони на всі гроші. Адже дрони там – витратний матеріал, але він дуже необхідний хлопцям. Закупівлею і доставкою всього необхідного до хлопців займатиметься Фонд Сергія Притули».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)