|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:37 | 07.19.2024

Віктор Горбащенко не зміг втримати Борзну в кулаці Віктор Горбащенко не зміг втримати Борзну в кулаці

«Збитий льотчик»: колишнього голову райради, депутата від «Нашого краю» достроково попросили на вихід

У провінційній Борзні – не провінційні справи.

Депутатська більшість вирішила позбавити мандата народної довіри свого колегу, депутата від «Нашого краю» Віктора Горбащенка. Віктора Владиславовича можна сміливо віднести до старих еліт – майже 40 років він перебував на керівних посадах колишнього району, а попався на хабарі наприкінці каденції голови районної ради. Розгляд справи тривав чотири роки і закінчився вироком суду за статтею, пов’язаною з корупцією. Це і стало підставою для винесення в сесійну залу проекту рішення про дострокове припинення повноважень Віктора Горбащенка як депутата міської ради. Для новоутвореної громади це непересічна подія, адже ходили чутки, що пан Горбащенко нібито мітив у досі порожнє крісло секретаря ради, а далі справа була б за малим, і ризики повернення до керма старих еліт були цілком навіть реальні.

 

Так право чи обов’язок?

 

29 сесія 8 скликання Борзнянської міської ради стала справді епохальною для Борзнянської громади. По-перше, утвердилась чітка більшість. По-друге, «збито» досвідченого пілота, динозавра місцевої політики. Але про все по порядку. Спочатку про динозаврів. Одним із питань порядку денного було дострокове припинення повноважень депутата Борзнянської міської ради Віктора Горбащенка, якому нещодавно винесли вирок, пов'язаний із корупцією.

Нагадаємо читачу, що наприкінці липня Бахмацький районний суд Чернігівської області оголосив вирок у справі № 730/1227/19 за обвинуваченням колишнього голови Борзнянської районної ради Віктора Горбащенка та екс-завідувачки сектору культури Борзнянської райдержадміністрації Марії Рогової в отриманні хабара. Обоє екс-чиновників визнали себе винними і пішли на угоду зі слідством. Віктор Горбащенко отримав вирок суду у вигляді штрафу в розмірі 25 000 гривень. Законної сили вирок набрав 18 серпня 2023 р. Відтак місцеві депутати вирішили позбавити колегу-корупціонера депутатського мандату, адже закон дає їм таке право.

Проект рішення на розгляд вносив депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Станіслав Шевлюга, який пояснив свою ініціативу необхідністю очищення лав депутатського корпусу від тих, хто заплямував себе корупцією.

stanislav

Станіслав Шевлюга ініціював голосування за відставку колеги-корупціонера

 

«Є рішення суду і є закон про статус місцевих рад, який зобов’язує нас розглянути це питання».

«Можна зауваження?» – виступила з місця депутат від «Європейської солідарності» Галина Носолевська.

«Можна», – відповіла головуюча.

«В законі чітко написано, що «може позбавити», – нібито ненароком уточнила депутат.

Було зрозуміло, що оте «може» означатиме, що вона проти відсторонення свого колеги.

«Це право чи обов’язок?» – намагається підколоти Станіслава Шевлюгу депутат від «Нашого краю» Раїса Лук’яненко.

raissa

Раїса Лук’яненко із «Нашого краю» до кінця йшла за однопартійцем

 

Раїса Лук’яненко, Галина Носолевська та депутат від «Слуги народу» Віктор Білозір сиділи поруч із Віктором Горбащенком, який розташувався на «гальорці» в очікуванні невтішного для себе вердикту. Те, що він буде таким, а не інакшим, було зрозуміло з настроїв у сесійній залі. Віктор Білозір закинув ініціатору розгляду: «Чи це не та раптом погроза “ходіть і озирайтесь”?».

bilozir

«Слуга народу» Віктор Білозір - один із чотирьох, що утримались

 

Неприязнь Станіслава Шевлюги та Віктора Горбащенка є очевидною для всіх, хто борсається в кулуарах містечкової політики – саме команда Горбащенка на минулій сесії «завалила» голосування по Шевлюзі як секретарю, і очевидно, що планувала альтернативну кандидатуру, до того ж начебто узгоджену з цілим нардепом. От тільки нардепу тому зараз не до того, бо й сам попався на хабарі і, як результат, їсть тюремні сухарі в столичному СІЗО, принаймні до 7 жовтня так точно.

Надзвичайно емоційно та красномовно виступив із промовою на підтримку свого партійного колеги «радикал» Михайло Устименко.

emocu

«Чи обов’язково нам голосувати? – розпочав Михайло Олександрович. – Ми депутати від людей, і люди від нас вимагають справедливості. Цього вимагає від нас військовий час, вимагають хлопці, які воюють за цю державу. Вони борються проти зовнішнього ворога, а ми мусимо бити внутрішнього. І він не менш страшний за того, який суне в Україну. Тому тут не можна утриматись. Хай люди побачать, кого вони вибрали, а хлопці, коли повернуться, мусять знати, що їхні діти будуть жити у правовій, вільній і демократичній державі, де не буде корупціонерів і хабарників».

 

«Формально я корупціонер»

 

Дали слово й Віктору Горбащенку, який, як головний винуватець зібрання, вийшов до трибуни та виступив із промовою, почавши з того, що не збирається влаштовувати скандал і розколювати депутатську єдність.

«Тим паче у світлі проведеної Ларисою Анатоліївною роботи, – закинув у бік голови громади. – Чомусь депутати, які говорили зі мною, наразі різко змінили власну думку».

Говорити Віктор Владиславович за 40 років в управлінні колишнім районом дійсно навчився добре і продовжив виступ ремарками про те, що «депутати – не кріпаки», а «громада котиться в прірву». Та найважливіше – депутат від «Нашого краю» визнав, що він є корупціонером.

«Так! Формально я – корупціонер. Визнаний судом. Без позбавлення волі…», – сказав Горбащенко.

Надалі колишній голова Борзнянської райради присвятив виступ відбілюванню самого себе, говорячи про те, що його справа за 4 роки розвалилась в суді, а прокурори просто обвели його, порядного і чесного чиновника, довкола пальця.

«На другий день, коли мене пов’язали (вибачте за сленг, я ж уже «в законі»), депутату покійному Валерію Давиденку предложили здєлку – 50 тисяч за Горбащенка, який вийде з СІЗО «чистим». Валєра послав їх усіх нахрін. І правильно зробив», – згадує покійного нардепа член його партії.

78856746345

Але факт залишається фактом – є злочин, пов'язаний з корупцією, а Віктор Горбащенко як фігурант справи пішов на співпрацю зі слідством і визнав провину. Крапка!

Не менш жирну крапку в кар’єрі Горбащенка поставили і депутати Борзнянської міської ради.

«ЗА» позбавлення депутата від «Нашого краю» проголосувало 16 із 21 присутніх обранців.

«Не голосували» четверо депутатів. Горбащенко також не голосував, бо в нього конфлікт інтересів. Після цього все ще депутат (а він таким є, доки виборча комісія офіційно не винесла рішення) поспіхом покинув залу.

 

Динозавр борзнянської політики достроково покинув залу

 

Вже в коридорі ради він дав коментар для нашого видання.

«Рішення формально правильне», – сказав він.

– Що плануєте робити?

– Займатись особистими справами.

– Оскаржувати в суді голосування будете?

– Ні. Ну, а для чого? Я намагався пояснити депутатам саму суть ситуації.

– А ходили чутки, що ви хотіли йти на секретаря і Вас нардеп Гунько проштовхував.

– Ні. Це неправда.

Правда чи ні, ми вже не дізнаємось. Та й неважливо це вже зараз. Віктору Горбащенку винесли другий вирок – публічний і безапеляційний. І невідомо, який із цих вироків гірший.

Це підтверджують і слова голови громади Лариси Осадчук, яка прокоментувала волевиявлення депутатів так: «Це голосування не проти конкретної людини, це голосування проти корупції, яка з'їдає нашу країну зсередини. Ми не маємо морального права перед тими, хто захищає нашу країну, перед тими, хто загинув, захищаючи її, закривати очі на подібні речі».

Чим цікаві для Чернігівщини події в Борзні? Позбавлення мандату депутата, який отримав корупційний вирок, насправді не має прецеденту в нашій області. Ну, і, мабуть, варто очікувати появи секретаря – більшість у сесійній залі дійсно переконлива.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Сергія Адаменка

Схожі матеріали (за тегом)