|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:27 | 06.13.2024

Шахраї вдають мобільних операторів і обкрадають

Поліцейські застерігають громадян від шахраїв, які представляються працівниками компаній мобільного зв’язку і випитують секретні дані й паролі з смс-повідомлень під приводом «підключення роумінгу» чи інших мобільних послуг або їх покращення.

cutv6mh2ek9qfo2tcskzДо поліції звернулась 40-річна мешканка міста Чернігова, яка повідомила, що постраждала від шахрайських дій. Потерпілій зателефонувала невідома жінка, яка представилась «працівником компанії мобільного зв’язку». Незнайомка повідомила, що у зв’язку з пошкодженням їх мережі через бойові дії найближчим часом нібито погіршиться зв'язок, тому компанія пропонує переходити до інших операторів мобільного зв’язку. Для переходу до іншого оператора чернігівці потрібно було лише слідувати вказівкам невідомої та продиктувати одноразовий пароль який надійде в SMS-повідомленні. Що потерпіла і зробила. Після чого її номер мобільного телефону було заблоковано. При відновлені сім-картки, потерпілій надійшли повідомлення про оформлення на її ім’я он-лайн кредитів. Зайшовши до мобільного додатку свого банку потерпіла, чернігівка виявила списання коштів з її кредитного рахунку на понад 70 тисяч гривень. Зрозумівши, що її ошукали, жінка звернулась до поліції. За цим фактом слідчий відкрив провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову.

Схожі матеріали (за тегом)