|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:51 | 06.13.2024

Затримання Гунька в офісі торгівельного центру Затримання Гунька в офісі торгівельного центру

Справа на 300 мільйонів: затриманому на хабарі нардепу Анатолію Гуньку закидають крадіжку збіжжя

Новина, яка шокувала всіх – але не тих, хто слідкує за подіями на підприємствах Національної академії аграрних наук України. Минулого тижня Служба безпеки України та Національне антикорупційне Бюро (НАБУ) викрили чинного народного депутата Анатолія Гунька, який за $85 000 продавав землю Національної академії аграрних наук.

Разом із двома спільниками нардеп збирався за «винагороду» вирішити питання з передачі в оренду державних земель підприємцю. За це вже навіть отримав перший транш, які йому принесли у пакеті. В результаті – нардеп та його помічник отримали підозру і були взяті під варту з правом внесення застави 30 мільйонів гривень для Гунька і 2 мільйони гривень для його помічника. На Чернігівщині на окрузі у нардепа-мажоритарника два роки не вщухають пристрасті довкола одного з держпідприємств НААН – ДП «ДГ «Іванівка». Працівники господарства звинувачують Гунька у блокуванні роботи ДП, рейдерстві та викраденні врожаю на суму в понад 300 мільйонів гривень. Напередодні викриття спецслужбами Гунька працівники держпідприємства звернулись із колективним листом до Президента та Голови СБУ, в якому розкрили деталі схем за участю чинного нардепа. Але спочатку – про гучне затримання.

 

Діло було в «Гулівері»

 

8 серпня Служба безпеки України та НАБУ повідомили, що викрили народного депутата від «Слуги народу» Анатолія Гунька на отриманні хабара за виділення землі. На цьому мало хто акцентує увагу, однак викриття нардепа відбулося в офісі столичного торгівельного центру «Гулівер», власником якого є Віктор Поліщук, який начебто має родинні зв’язки з російським прем’єром Дмитром Медвєдєвим. Ще до депутатства Анатолій Гунько був юристом Поліщука, а його юридична фірма ТОВ «Гільдія Права» обслуговувала бізнес мультимільйонера. Зрештою, тому й не дивно, що офіс нардепа виявився в торговому центрі його колишнього (а можливо, й не колишнього) роботодавця. Вже наступного дня Анатолія Гунька разом із ще одним опальним нардепом Богданом Торохтієм виключають із фракції «Слуга народу».

«Завершили всі юридичні процедури щодо виключення Гунька і Торохтія з фракції. Політичне рішення було ухвалено одразу. Юридичні питання потребували певного часу», – написав у своєму телеграм-каналі керівник парламентської фракції «слуг» Давид Арахамія. Він також наголосив – нехай працюють правоохоронні органи, «ніхто нікого вигороджувати не буде». Водночас він закликав й інші фракції «жити по-новому» й «очищатися від негідників, яким не місце в політиці».

maetokg

Маєток народного депутата зі шлагбаумом на проїзджій частині. Фото «Інформатора»

 

Гунько у свою чергу заявив, що подав заяву про зняття з себе повноважень голови тимчасової слідчої комісії по корупції в НААН. Заяву про складання повноважень нардеп не написав і заявив, що писати не збирається, а справу проти себе назвав замовною.

«Дуже проста історія. На відео ви бачили, я і читав, і є в статтях, що вчора написали, що я очолюю ТСК Академії аграрних наук. Як народний депутат я її створив, я її очолював. ТСК вже майже рік діє. Стенограми будуть пізніше: як ТСК велося, що всі дії були направлені лише на поборення корупції в НААН. Нічого такого (факту того, що Гунько взяв гроші, – Ред.) не було. Вчора навіть на відео було видно, що людина сіла за столом, і під столом у неї стояв пакет. Я не торкався до пакета, що в пакеті – я не знав і не бачив. Я це напряму заявив під протокол, під відео, моїх відбитків не було. Кошти мічені, я не торкався грошей. Тобто фактично я не отримав ніякого хабара. Прийшла людина, сіла в кабінет, поставила під стіл пакет, і потім, як сказали працівники НАБУ, це були кошти. Жодних моїх відбитків на цьому немає. Я нічого не тримав», – заявив у коментарі «Суспільному» нардеп Анатолій Гунько.

 

Плівки НАБУ

 

Проте відео, яке після коментарів Гунька оприлюднило НАБУ, свідчить про інше.

На відео депутат, його довірена особа та заявник, який знімає на приховану камеру, ведуть перемовини про користування державними землями. Гунько стверджує, що може забезпечити контроль над дослідними господарствами Національної академії аграрних наук України. Зокрема пропонує 2000 гектарів землі у «Тучинському» дослідному господарстві у Рівненській області.

Пряма мова Гунька: «У нас одне, яке не засіялось – це «Тучинське» в Рівненській області».

Авансовий платіж, за словами Гунька, у такій «схемі» становить 50 доларів за 1 гектар землі. Загалом, за інформацією НАБУ, за 1700 гектарів обсяг хабара мав становити 221 тисячу доларів. При цьому, 85 тисяч – мали стати «авансом».

Нардеп говорить про те, що заплатить одразу силовикам, щоб «менше бігали». Також забезпечить призначення підконтрольного директора.

Пряма мова Гунька: «Директор потрібен, звісно. У нас там є депутат Саня, і ви з ним працюєте».

Також Гунько розповів про розподіл коштів між президентом Національної академії аграрних наук України, правоохоронними органами та керівництвом виконавчої влади в Рівненській області.

 

Гунько і помічник – за ґратами!

 

Заперечення Гунька та наявність в нього депутатської недоторканості не зупинили Вищий антикорупційний суд, який 9 серпня взяв його під варту з альтернативою внесення 30 мільйонів гривень застави. На виконання рішення суду підозрюваного взято під варту у залі суду.

10 серпня суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід помічнику Анатолія Гунька у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 2 мільйонів гривень застави. судячи з оприлюдненого фото, йдеться про Богдана Лича – юриста ТОВ «Гільдія права», який неодноразово був присутній на судових процесах у справі ДП «ДГ «Іванівка», представляючи різних директорів-одноденок. Тепер справа за професійністю прокурорів. Гунько вже заявив, що збирається подати апеляцію та вийти з-під варти без внесення застави через наявність у нього першої групи інвалідності. Подібна історія колись йому вдалась у справі про знищення Броварського радіопередавального центру, тож не виключено, що може вдатись і зараз. Втім, хабар для Гунька – це, скоріше за все, лише початок, бо в Національній академії аграрних наук вже заговорили про перевірки силовиків – на Чернігівщині це ДП «ДГ «Іванівка» та ДП «ДГ «Івківці». І якщо по Івківцях певний час тихо, то Іванівка ввесь час на слуху.

 

Селяни з Іванівки розкрили «схему» з силовиками

 

3 серпня трудовий колектив державного підприємства «Дослідне господарство «Іванівка» Інституту сільського господарства Національної академії аграрних наук України» звернувся з відкритим колективним листом до Президента України Володимира Зеленського та голови Служби безпеки України Василя Малюка, в якому просить зупинити корупцію в НААН та свавілля народного депутата Анатолія Гунька.

Колектив підприємства переконує, що змушений звернутись відкрито та повідомити про злочинні дії керівництва НААН через блокування роботи державного підприємства, невиконання судових рішень, сприяння розкраданню майна державного підприємства, спробах заволодіти земельними ділянками земель державної власності та доведенню підприємства до банкрутства. Працівники ДП стверджують, що впродовж двох останніх років з їх полів було викрадено збіжжя на суму в понад 300 мільйонів гривень.

interesgu

Інтерес Гунька до Іванівки ще з 2020 року

 

«В Чернігівській області, прикриваючись начальником ГУНП Володимиром Нідзельським, протягом 2021-2023 років було викрадено та вивезено прямо з полів нашого державного підприємства врожай соняшнику, кукурудзи, пшениці на суму понад 300 мільйонів гривень. В країні йде важка війна, гинуть люди, кожен день росія обстрілює і знищує продовольче зерно на елеваторах та в портах країни. А нардеп Анатолій Гунько, прикриваючись Давидом Арахамією, розкрадає врожаї з державного підприємства, – йдеться у зверненні. – В той час, коли воїни захищають країну на передовій, Володимир Нідзельський, як начальник ГУНП в Чернігівській області, направляє спецназ «КОРД» та інші підрозділи спеціального призначення з ГУНП в Чернігівській області, на прикриття крадіжки врожаю з полів державного підприємства. І це все робиться під кришуванням Анатолія Гунька, який, і в НААН, і в Чернігівській області всім говорить, що його на землі академії поставив «смотрящим» сам Давид Арахамія».

На переконання працівників держпідприємства, все вказане свідчить про створення стійкого злочинного угрупування під керівництвом народного депутата Анатолія Гунька, яке, використовуючи свої адміністративні повноваження, діючи в змові та в інтересах третіх осіб, протягом трьох років поспіль вчиняють ряд дій щодо незаконного використання земель державної власності та розкрадання майна державного підприємства, чим довели державне підприємство в умовах військового стану до банкрутства і заборгованості в понад 70 мільйонів гривень.

Профспілка наукової установи просить керівництво держави невідкладно притягнути до відповідальності народного депутата Анатолія Гунька, розібратися – чи дійсно Давид Арахамія віддавав вказівки грабувати державні підприємства Національної академії аграрних наук України та невідкладно відсторонити і притягнути до відповідальності за розграбунок державних підприємств керівництво Національної академії аграрних наук України.

Всі документи, фото- та відеозйомку крадіжки врожаю з полів державного підприємства профспілковий комітет готовий надати для реального покарання винних осіб.

У свою чергу Арахамія своє слово вже сказав, виключивши Гунька з фракції, а от в НАБУ поспішили заявити, що не знайшли нікого з силовиків причетних до «схем» в НААН. Що ж ворон ворону око не виклює! Чи таки так? Побачимо!

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора та з відкритих джерел

Схожі матеріали (за тегом)