|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:34 | 07.19.2024

Електрики вкрали на 3 мільйона

За перше півріччя цього року споживачі Чернігівщини (як побутові, так і непобутові) поза обліком спожили понад 500 тисяч кВт-год електроенергії. У грошовому еквіваленті це близько 3,2 мільйона гривень збитків.

elenkradosЯк поінформував начальник служби технічного аудиту АТ «Чернігівобленерго» Сергій Рубець, основні види порушень, які призвели до цього: пошкодження пломб на засобах обліку електроенергії, самовільні підключення поза приладами обліку та використання постійних магнітів для зупинки лічильника (в тому числі спрацювання індикаторів впливу магнітних полів). Деякі споживачі хибно вважають, що виявлення і доведення фактів крадіжки електричної енергії – справа не з легких. Хоча насправді складнощів таке не викликає. Діючи на випередження, аудитори постійно вдосконалюють заходи для боротьби з позаобліковим споживанням електроенергії. Окрім того, здійснюють профілактичну роботу – контролюють винесення лічильників на фасади будівель, встановлюють на лічильники захисні елементи, які сповіщають персонал про використання споживачами магнітів або іншого забороненого обладнання, встановлюють лічильники із дистанційним зчитуванням даних у споживачів та контролюють заходи щодо унеможливлення доступу споживачів до дооблікових кіл електричної енергії. Хоч як би деякі споживачі не намагалися зекономити на безобліковому споживанні, рано чи пізно усі незаконні підключення будуть виявлені, а їхні винуватці понесуть покарання.
Втручання в роботу приладів обліку або ж використання електричної енергії поза обліком є порушенням Закону України «Про ринок електроенергії» та Правил роздрібного ринку електроенергії. Кваліфікуються вони як «крадіжка» і відносяться до кримінальних злочинів. Покарання за такий злочин передбачає навіть позбавлення волі строком до трьох років.
Не варто забувати, що крадії електроенергії шкодять не лише оператору системи розподілу, який обслуговує мережі, а й звичайним споживачам, – наголошує Сергій Рубець. – По-перше, незаконні підключення до ліній значно знижують якість електропостачання, чого споживачі просто не можуть не помічати, по-друге, такими діями вони наражають на небезпеку інших людей, адже незаконні приєднання і пошкоджені лічильники значно підвищують імовірність позаштатних ситуацій з електрообладнанням, які можуть призвести до пожеж, ураження струмом тощо.
Якщо ви стали свідком крадіжки електроенергії, помітили обірвані дроти на лініях електропередачі, відкриту трансформаторну підстанцію, побачили роботи з демонтажу ліній або обладнання підстанцій людьми, що не є працівниками АТ «Чернігівобленерго», одразу ж повідомляйте про це у кол-центр Товариства за номером 0-800-210-310 або (0462) 772-901 або ж в поліцію.
Загальна сума збитків, спричинених крадіжками електроенергії у світі, оцінюється у 96 мільярдів доларів за рік. І це не просто велика цифра! За нею стоять підвищення цін для платоспроможних споживачів, збільшення суми видатків на субсидії, погіршення якості електропостачання, а також криза громадської безпеки, адже часто при таких крадіжках виникає суттєва небезпека через незаконні приєднання до електричних мереж.

Схожі матеріали (за тегом)