|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:40 | 12.09.2023

В області триває загальна мобілізація

На Чернігівщині нині вже більше 22 тисяч мешканців громад області проходять військову службу

ogon23Про стан виконання заходів загальної мобілізації в області розповів на брифінгу у медіацентрі ОВА начальник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.
Загальна мобілізація в Україні оголошена з початку повномасштабного російського вторгнення і не припинялася ні на день. Відповідно до законодавства про мобілізаційну підготовку, всі громадяни віком від 18 до 59 років, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані були з’явитися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для з’ясування свого стосунку до проходження військової служби.
Наразі заходи загальної мобілізації продовжуються. Більше 22 тис. мешканців області вже проходять військову службу у різних формуваннях Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та інших складових Cил оборони.
Військовозобов’язані, що мають військовий досвід, призиваються до військових частин відповідно до мобілізаційних завдань. Ті ж, хто такого досвіду не мають, призиваються лише до навчальних центрів. Там протягом двох-трьох місяців вони здобувають відповідну військову спеціальність і тільки після цього відбувають у військові частини. Як повідомив Олег Гончарук, близько 80% мобілізованих проходять навчання на території країн-партнерів України, де освоюють зразки іноземної техніки та озброєння. Нині 22 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на Чернігівщині продовжують роботу з мобілізації. Вони співпрацюють з органами місцевого самоврядування для відповідного оповіщення населення. Обставини, за яких надається відстрочка від мобілізації, перелічені у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Крім того, на даний час не підлягають мобілізації особи віком від 18 до 27 років, які не проходили військової служби — вони стоять на військовому обліку призовників. Призов же на строкову службу під час дії воєнного стану не проводиться.

Схожі матеріали (за тегом)