|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:38 | 05.21.2024

Військові відвідали дітей у лікарні

Війна вдарила по багатьох сферах нашого життя, та найстрашніше – що її бачать наші діти. І саме ми, дорослі, повинні робити все можливе, щоб діти могли мати повноцінне дитинство зі святами, радостями, іграми, солодощами. Це розуміють і наші військові. Тож до свята Дня захисту дітей військові ОК «Північ» відвідали діток, які проходять лікування в Чернігівській обласній дитячій лікарні в рамках благодійної акції Командування об’єднаних сил ЗСУ «Естафета добра», щоб підтримати маленьких пацієнтів.

Акція «Естафета добра» була започаткована за ініціативи і при всебічній підтримці Командувача об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва. Її керівником є військовий капелан, письменник Борис Кутовий, а художнім куратором – режисер Максим Добролюбов.

Цей захід став втіленням ініціативи, започаткованої створити естафету добра по всій країні, мета якої – об’єднати медиків, військових і суспільство задля піклування про маленьких українців, їх здоров’я, культуру, освіту, виховання їх національної свідомості.

Командування об’єднаних сил ЗСУ уже давно опікується маленькими дітьми в рамках роботи із впровадженням гуманітарних ініціатив: організовує святкові театральні вистави, розвиваючі ігри і ,звичайно, дарують солодощі.

lika223

«Працюємо з дітками в різних регіонах України – у зонах проведення бойових дій, в лікарнях, на загальномистецьких заходах, які направлені на реабілітацію дітей. До повномасштабного вторгнення ми працювали на Донбасі – це тоді були прифронтові території Донецької та Луганської областей. Зараз ми зрозуміли, що географія розширилася. Сюди вже увійшли багато областей, які постраждали від російської агресії, серед яких і Чернігівська. До цієї ініціативи доєдналося чимало небайдужих людей з різних сфер діяльності. Всі свої заходи ми проводимо при постійній співпраці з різними театральними установами України. І Чернігівський обласний театр ляльок більше за всіх співпрацював з нашим проектом, як у Чернігівській області, так і в інших областях, – говорить постійний режисер проекту Антон Черенок. – Сьогодні ми разом з військовими та зайчиком (роль якого виконує актриса чернігівського лялькового театру Ольга Ілько, – Авт.), роздамо діткам, які перебувають на стаціонарному лікуванні, солодкі подаруночки, які надав кондитерський виробник ТОВ «Київський БКК». І ми вдячні Чернігівській обласній лікарні за співпрацю, за те, що вони відгукнулися, командуванню, яке підтримує. У кожного свій фронт: у нас – своя зброя, у них – своя. Головне – щоб дітки, які потребують того, не лишилося без уваги. І дуже добре, що командування Збройних Сил України це розуміє і ініціює такі проекти».

Військові відвідали діток, які лікуються у стаціонарних відділеннях лікарні, подарували їм солодощі та побажали швидшого одужання. Діти ж чекали на військових і, отримавши від них ласощі, не могли відпустити без подарунка – малюнка, який малювали від щирого серця. Готувалися завчасно, малювали і дорослі, і малеча.

lika123

«Я намалювала військовим котиків, бо вони в мене дуже добре виходять, – говорить семирічна Мілана. – Я бажаю нашим військовим, щоб вони швидше перемогли росіян».

Тож і працівники лікарні, і дітки, і їхні батьки отримали позитивні враження від зустрічі зі своїми захисниками.

«Приємно, дуже приємно і неочікувано. І їм хотілося подякувати за те, що ми можемо жити більш-менш спокійно, – говорить мама. – Це маленький шок, але зараз в мене емоції починаються. Сьогодні кожен українець має бути їм вдячний, і це добре, що хлопці не лише захищають нашу країну, але й у такий нелегкий час дають підтримку нашим діткам».

Сьогодні у стаціонарних відділеннях Чернігівської обласної дитячої лікарні лікуються понад 200 маленьких пацієнтів з різними захворюваннями. І такий невеликий святковий захід з подарунками і улюбленим персонажем зайчиком покращує емоційний стан дітей, а це, як стверджують лікарі, позитивно впливає на їх лікування.

«Колектив Чернігівської обласної дитячої лікарні щиро вдячний Сергію Наєву і всім організатором цієї ініціативи «Естафета добра» за організацію і проведення святкового заходу в нашій лікарні, – говорить методист Чернігівської обласної дитячої лікарні Наталія Ребкало. – Благодійні фонди, волонтери приїздять до нас дуже часто, і ми дуже вдячні, що вони дають дітям таку радість. Це важливий аспект, бо позитивні емоції для кожної дитини – це здоров’я, а для дитинки, яка перебуває на лікуванні, вони сприяють скорішому одужанню. Хочеться сказати велику подяку нашим всім воїнам, коли вони приходять в цей час у Міжнародний день захисту дітей – це велика подяка і низький уклін. Кожна дитина – це наше майбутнє, наша радість. Свою подяку воїнам вони висловили малюнками. Все, що є найкраще в світі – це наші діти. Вони щирі, і малюками вони передають тепло своїх сердець. Нехай цей малюнок не професійно намальований, але він – від щирого серця. Не буває якихось недоліків у дитячих малюнків. Всі вони гарні, і несуть тепло цієї дитини, радість, щирість».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото ОК «Північ»

Схожі матеріали (за тегом)