|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:04 | 06.15.2024

Навіть на лікуванні військові мають відчувати турботу

Напередодні Воскресіння Господнього чернігівські волонтери з «Єдиного волонтерського центру» відвідали наших захисників, які проходять реабілітацію в одній з обласних лікарень. Вони привезли хлопцям чимало смаколиків, подарунків і малюнків від діток, які збирали і готували небайдужі чернігівці.

Альона Акуленко і Яна Смоляр з «Єдиного волонтерського центру» вже близько півроку постійно відвідують одну з чернігівських лікарень, день проходять реабілітацію і лікування військові. За цей час дівчата за допомогою небайдужих людей змогли закупити і привезти чимало необхідних речей.

azaxi

Із вдячними захисниками у лікарні

avlik

«Сьогодні чимало хлопців проходять у нас лікування і реабілітацію. На жаль, війна зробила свою справу, і ми намагаємося допомогти їм повернутися до нормального життя. Я була знайома з Яною Смоляр, а потім познайомилася і з Альоною Акуленко. Коли почали до нас в лікарню надходити хлопці на реабілітацію, то звернулася до «Єдиного волонтерського центру» по допомогу. У нас же хлопці з різних куточків України проходять лікування і реабілітацію, рідні далеко. А хотілося б, щоб вони могли харчуватися не лише лікарняною їжею, та й загалом постійно потрібні звичні речі, як-от шкарпетки, нижня білизна, особиста гігієна. І дівчата відгукнулися. Вони привезли хлопцям смаколики, гігієну, одяг, крім цього – три мікрохвильовки, постільну білизну, тонометри, антистресові ковдри, – розповідає лікар-терапевт Інна Скорінова. – І це не тільки військовим, а й цивільним, які в нас лікуються. Дівчатка – просто молодці. Вони стільки нам допомагають! І хлопці радісно їх зустрічають. Вони відчувають підтримку людей, які не лишаються байдужими. Хлопці дуже задоволені. Хоча коли вперше дівчата приїхали, то їх сприйняли насторожено, а тепер чекають. Особливо хлопці люблять дитячі малюнки. Розвішують їх у своїх палатах, дехто додому їх забирає, коли виписується. Загалом кожен такий приїзд має і терапевтичний ефект. Адже хлопці бачать, що про них пам’ятають, що їх люблять і шанують».

Звичайно, напередодні Великодня дівчата не змогли не відвідати і не привітати військових. До поїздки готувалися завчасно, і дуже багато небайдужих відгукнулися і допомогли зібрати цілу машину смаколиків і необхідних речей.

«Щоб привітати з Великоднем наших захисників, які перебувають на лікуванні, об'єднались багато чернігівців. І я вдячна за допомогу і підтримку кожному, – говорить Альона Акуленко. – Запашні паски, крашанки, олів'є, котлетки, картопляники, запечене м'ясо, копчене сало, кекси, гарячі пиріжки – все це ми відвезли нашим хлопцям у лікарню та передали на «нуль». Адже сьогодні серце кожного сповнене любові до України, віри у її Перемогу та вдячності нашим героям-захисникам.

avolons

Школярі долучаються до волонтерства

nayarma

Дякую ліцею № 15 м. Чернігова, який провів ярмарок до Великодня «Наближаємо Перемогу». До цієї доброї справи долучились батьки та учні з різних класів, підготували чимало різноманітних кондитерських виробів та прикрас. На ярмарку діти назбирали 10 тисяч гривень, за які ми придбали генератор для хлопців. Після завершення ярмарку вся ця неймовірна смакота поїхала до лікарні, де перебувають наші захисники. Я дуже вдячна  садочку №22 і його керівнику Тетяні Примачок, а також садочку № 3 і його керівнику Тетяні Бочок за допомогу і підтримку. Я дуже вдячна всім, хто долучився. Коли ми об’єднані – ми непереможні».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)