|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:49 | 12.09.2023

Торт в 30 кілограмів для ЗСУ

Чернігівські майстрині-кондитерки Люба Філь та Ірина Зелепуха спекли торт до річниці створення одного з батальйонів збройних сил торт вагою 30 кілограмів. Коржі випікали удвох, а збирала і прикрашала Люба разом зі своїми рідними.

Ідея створити такий великий патріотичний торт виникла у Люби Філь. Проте на її втілення потрібно було чимало часу саме для випікання коржів. Допомогти в цій справі зголосилася подруга і колега Ірина Зелепуха.

solod

«Ми спекли торт вагою понад 30 кг і довжиною 110 см як подарунок військовим до річниці створення батальйону. Хотілося зробити хлопцям свято. Торт складався з вісімнадцяти коржів, половину з яких мені допомогла спекти Іра Зелепуха, – розповідає Люба. – А от збирала його я сама. Як я це зробила і коли – мабуть, історія буде замовчувати. Декор робили разом з мамою, а моя донечка Маргарита допомогла його прикрашати під звуки сирени, та майже всю ніч не відходила від мене, поки я його не завершила.

lufalЗагалом з випіканням та збиранням на виготовлення торту пішло чотири дні і чотири ночі. І це з урахуванням того, що всі ми – на роботах.

1shevronНа жаль, наше сьогодення багате на виклики, і ми їх приймаємо. І навіть у таких важких морально умовах ми робимо щось прекрасне. Я дуже вдячна Ірині Зелепусі, що допомогла напекти коржів до торту. Тепер я знаю, що я можу все».

Люба ділиться, що найважче було не спекти, а доставити торт до військових, не пошкодивши його. І з допомогою друзів та знайомих їй це вдалося. А ще Люба отримала від військових символічний, але такий дорогий серцю свій перший шеврон.

«Люблю творити, люблю все прекрасне і дякую за це нашим захисникам! “Кулінарна рота” та всі дівчатка, хто доклав титанічних зусиль та долучився до приготування, – ви всі великі молодчинки, – говорить Люба Філь. – А ще я дуже вдячна хлопчикам, які винесли цей величезний торт з моєї кухні та допомогли його транспортувати до місця святкування, бо це було найважче для мене, і я дуже хвилювалась. Адже, як виявилося, приготувати – то було тільки пів справи, а от доставити його на місце призначення цілим і неушкодженим – той ще квест. Зараз навіть подумати страшно про те, що нам довелось зробити, але ми щасливі. Щасливі від того, що можемо жити в нашій Україні. А ще в мене тепер є подарунок від найкращих – мій перший шеврон, подарований хлопчиками за мій торт».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото Люби Філь

Схожі матеріали (за тегом)