|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:35 | 12.06.2023

Отець Євген Орда: «Все, що може піти на фронт, у Європі розкуповують зі швидкістю звуку»

Настоятель храму Івана Воїна в Чернігові багаторічний волонтер отець Євген Орда разом із відомим чернігівським спортсменом і волонтером Сергієм Романчуком везуть із Німеччини два позашляховики, один із яких – для 166-го батальйону 119 бригади ТРО, інший – для розвідників військової частини на Київщині. Кошти на придбання авто пожертвували в українській діаспорі міста Берод під Кьольном, частину вдалося зібрати в Україні. За словами волонтерів, від початку війни попит на вживані позашляховики в Європі значно зріс, а разом із ним – і ціни на авто.

Чернігівські волонтери Євген Орда та Сергій Романчук виїхали до Німеччини за позашляховиками для ЗСУ.

Пояснюють: виїзд за кордон відбувся через систему «Шлях». Ця система дозволяє покидати на певний час терени України для здійснення волонтерської діяльності.

«Це наша третя та четверта автівки, – пояснює отець Євген. – Веземо два позашляховики: «Нісан» і «Кіа Соренто». Перші дві машини поїхали до саперів із Першої танкової бригади і бійців 166-го батальйону 119 бригади ТРО. Ті автомобілі ми купували перегнаними вже тут».

oevgen

Отець Євген на позиціях одного з батальйонів ТРО

 

Гроші для закупівлі вживаних позашляховиків чернігівські волонтери збирали тут, але більшу частину пожертвували все ж в українській діаспорі містечка Берод, що під Кьольном.

seroman«Гроші збирали через фейсбук від людей доброї волі, допомагають збирати самі військові та їх родичі. З кожним разом зібрати необхідну суму стає все важче, тому на допомогу приходить наша діаспора, – розповідає отець Євген Орда. – Хочемо висловити особливу подяку Олені та Володимиру Мітосам. Вони вже 22 роки проживають в Німеччині і з початку війни допомагають нашому війську».

Причини складної ситуації з волонтерськими донатами чернігівці пояснюють тим, що більшість людей все ж втомились, та й коштів стає все менше. По-друге, в Польщі та Німеччині наші волонтери все, що могло б бути корисним для фронту, буквально вигребли.

«Все що може піти на фронт скуповується зі швидкістю звуку, – пояснює Сергій Романчук. – Насправді авто в хорошому стані в Європі стає все менше, а ціни з початку війни виросли більш ніж удвічі. Так, якщо ще рік тому вживані позашляховики коштували 2 тисячі євро, то зараз вже 4,5 тисяч. Таких автівок все менше і менше».

Волонтери пояснюють, що можна купити і дешевший автомобіль – наприклад за 3,5 тисяч євро, але не факт, що він доїде до пункту призначення.

«Кіа Соренто» ми купили трохи дешевше, тож вже по дорозі нам доводиться її лагодити», – підкреслює настоятель храму Івана Воїна.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Євгена Орди

Схожі матеріали (за тегом)