|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:31 | 06.12.2024

Процес плетіння Процес плетіння

У Пісках плетуть сітки без відпочинку

У селі Піски Бобровицької громади місцеві жителі, яким довелося в лютому-березні дізнатися, що таке «русскій мір», активно допомагають нашим Збройним силам, які воюють на Східних рубежах. Понад місяць люди збираються в місцевому будинку культури щодня і плетуть маскувальні сітки. Свою роботу почали не так давно, але планують робити їх стільки, скільки буде потрібно.

Плести сітки пісківчанам запропонувала місцева жителька Лариса Кривенко. Саме вона закупила власним коштом перші десять основ для сіток і тканину.

«Десь приблизно місяць тому ми читали про те, як люди в Бобровиці допомагають військовим. І сітки плетуть, і їжу готують, і свічки роблять, і багато-багато іншого, тож вирішили, що ми також будемо допомагати, – розповідає Лариса Кривенко. – Якось спілкувалася з військовими, і вони казали, що їм потрібні маскувальні сітки. Вирішили плести їх. На підприємстві «Текстиль Контакт» знайшла білу тканину, вони для сіток порадили спандекс (з неї роблять медичні маски). Адже якщо темну тканину кожен в себе дома може знайти, то білої не так і багато. Та й із цієї сітка виходить міцніша, якісніша. Адже ми телефонували і запитували, яку тканину можна використовувати і яка більше підходить. Потім купила основи для сіток – спершу чотири штуки, а потім ще докупляли, всього десять сіток. Ми вирішили, що 3 на 6 метрів – найоптимальніший розмір, і такі, власне, й плели. Ними і окоп кожна накрити, і техніку. Якщо треба більший розмір, то їх на ходу можна з’єднати».

pidgot

Підготовка матеріалу

 

Лариса самотужки закупила сітки і тканину, а вже плести зібралося мало чи не все село. Свої міні-майстерню з плетіння маскувальних сіток люди облаштували в Пісківському будинку культури. Зробили рамки, і робота закипіла. Хоча охочих приходить чимало, та без діла ніхто не сидить: хтось нарізає тканину, хтось прив’язує її до сітки.

«Коли вже були і тканина, і сітки, то кинули клич в сільську групу, і чимало людей відгукнулися. Дуже багато людей прийшло, – говорить Лариса. – Хтось різав, хтось плів. Адже вирізати треба не просто смужки, а ялинкою спеціальною. Так якісніша сітка виходить, і тканина економніше витрачається. Активну участь у плетінні сіток беруть працівники музею, бібліотеки, дитячого садочка, учні та вчителі школи, працівники будинку культури, працівники ТОВ «Земля і воля» і всі небайдужі жителі села. Збираються в клубі щодня по декілька годин».

gotsit

Готовий якісний виріб

 

Наразі у Пісках працівники соціальної сфери також продовжують цю справу. Вони оголосили збір коштів на закупку сіток і тканини. А ще планують купити парафін і розпочати виготовлення окопних свічок.

За словами бобровицької волонтерки Оксани Харченко, якій жителі Пісок доручили передати військовим їхні сітки, робота цих людей просто неоціненна.

«Сьогодні мені телефонували і попросили допомогти купити парафін. Селяни вже самі організувалися і хочуть робити свічки, – говорить Оксана Харченко. – І запит від військових на сітки є завжди. Ми їх передаємо кожного разу, як веземо допомогу на Схід. Люди в Пісках просто неймовірні. Вони вже сплели і передали на фронт хлопцям класні, якісні маскувальні сітки. За що їм велика дяка. Адже сітки просто незамінні, особливо на передових позиціях. Саме завдяки їм наші військові ховають свою техніку, свої бліндажі».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото Лариси Кривенко

Схожі матеріали (за тегом)