|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:53 | 06.22.2024

Козелецька криза: селищна рада втрачає дієздатність

Криза в Козелецькій селищній раді, апогеєм якої стало позбавлення обласною конференцією партії «Наш край» депутатського мандату голови фракції Наталії Мороз, поглиблюється.

У п’ятницю, 17-го лютого, тільки вісім із двадцяти шести депутатів селищної ради зареєструвались у сесійній залі. Відтак через відсутність кворуму сесія не відбулась. Керівництво громади звинувачує опозиційних депутатів у зриві розгляду низки фінансових, земельних та соціальних питань. Ті, у свою чергу, стверджують, що від часу озвучування та подання голові громади низки вимог жодну з них досі не задовольнили.

zayava23

Спільна заява депутатів Козелецької селищної ради з низкою вимог до керівника громади

 

Вже вдруге через відсутність кворуму не відбулось засідання чергової сесії Козелецької селищної ради.

Її керівництво ситуацію прокоментувало так: «Деякі депутати, маніпулюючи переліком вимог, викладених у спільній заяві депутатів селищної ради від 13 січня 2023 року, навмисне ігнорують відвідування сесій селищної ради, чим самі ж і перешкоджають виконанню цих вимог. Так, не з’явившись сьогодні на засідання сесії, депутати вкотре свідомо проігнорували ряд фінансових та земельних питань, а також надважливі соціальні питання».

У селищній раді також звернули увагу на те, що депутат місцевої ради зобов'язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить.

Нагадаємо, 13 січня депутати від опозиції озвучили низку вимог до голови селищної ради Валентина Бригинця, під якими поставили підписи 16 обранців ради.

Зокрема, депутати вимагають від голови громади: скоротити штат керівного апарату селищної ради, скасувати підвищення тарифів, відновити навчання дітей громади, виконати депутатські звернення та запити, публічно прозвітувати про хід будівництва та ремонту бомбосховищ, здійснити поточні та капітальні ремонти доріг, укладаючи договори з кваліфікованими та добросовісними виконавцями, забезпечити справедливий розподіл коштів між старостатами.

kvorumno

Кворум відсутній

 

Втім, як бачимо, з часу озвучення вимог до шістнадцяти незгодних з політикою керівника громади додалося ще двоє. Відтак у сесійну залу не з’явилося вже 18 депутатів. Виходячи з останнього, маємо дві третини депутатського складу, який не бере участі в роботі ради. Тобто це не просто більшість, а переконлива більшість. В чому ж незгода і які шляхи виходу з політичної кризи, ми поцікавились в опозиційних до чинного керівника громади депутатів.

kartuxКарина Артюх, «Рідний дім»: «На жаль, співпраці між депутатами і керівництвом громади ми так і не дочекалися. Майже на кожній сесії я особисто зверталася до голови громади з проханням чути нас, місцевих депутатів, не ігнорувати наші звернення та запити. Я вважаю, що якраз ті депутати, які підписалися під нашою спільною заявою з вимогами, і є справжнім голосом нашої громади. Люди, віддавши нам свої голоси, виявили до нас довіру, тому ми не маємо морального права мовчати! Тепер, сподіваюся, і керівництво громади, і їхні старші товариші зрозуміють, що місцеве самоврядування без депутатів неможливе. Ми написали у заяві лише сім пунктів, вони основні, а фактично їх набагато більше. У наших планах немає блокування роботи ради, і ми не робимо цього для власного піару. Ми всі самодостатні люди, і більшість із нас вже не вперше є депутатом. Ми просто не хочемо бути звичайним інструментом для підняття зарплат місцевим чиновникам, ми хочемо без сорому в очах приїздити на свої округи. Роботу депутатського корпусу 8 скликання ми відновимо, як тільки хоча б частина з наших вимог почне виконуватися. На жаль, це дійсно вже вимоги, а раніше були просто прохання».

Андрій Савчук, «За майбутнє»: «Я підписався під спільною депутатською заявою з вимогами до голови Козелецької ОТГ і я дотримуюся позиції, що допоки депутатів не будуть чути, на сесії ходити немає сенсу. Напевно, моїх депутатських запитів було найбільше за цю каденцію, але ні виконання, ні реагування я так і не дочекався. Зараз керівництво громади маніпулює тим, що нібито через нас блокується робота ради. А вона взагалі була, та робота? Її не бачили ні ми, ні мешканці Козелецької громади. Моя позиція залишається незмінною, але я вірю у позитивні зміни».

Діана Волкова, «Батьківщина»: «Працюючи першу каденцію депутатом місцевого самоврядування, намагалася усіляко співпрацювати з керівництвом громади. Ніколи не було навіть у думках блокувати роботу ради, спрямовану на розвиток нашої малої батьківщини. За місяць перед війною, на сесії 27.01.2022 року, написала депутатський запит з проханням приділити увагу укриттям у нашій громаді, який одноголосно підтримали всі депутати. Але відповідь і термінову якісну мобілізацію у вирішенні цього наднагального проблемного питання так ніхто, на жаль, не відчув і не побачив. Тому і донині наші заклади освіти не працюють, хоча б частково і почергово очно, як, наприклад, у інших громадах, обласному/районному центрі, у столиці. Це пов'язано з тим, що не підготували укриття належно, коли за цей час у інших громадах навіть збудували нові. Боляче усвідомлювати і те, що коли ми всі погоджували людину на посаду чергового заступника, нам було обіцяно, що буде співпраця з міжнародними донорами, організаціями. Зараз Європа відкрила не лише двері Україні, її біженцям, але і усіляко сприяє місцевому самоврядуванню. Всім нам хочеться знати, скільки і які гранти, проекти, україно-європейські колаборації, були втілені та здійснені за час повномасштабного вторгнення у нашій громаді. Ми хочемо знати, що за ввесь цей час так званих «відкритих європейських дверей» реалізувало наше керівництво задля добробуту своїх виборців. Багато питань накопичилося до влади, яка, на жаль, чомусь пасивна щодо діалогу зі своїми першими помічниками – місцевими депутатами. Ми не хочемо брати на свою совість відповідальність за підвищення заробітних плат деяким чиновникам, коли паралельно, наприклад, деякі заклади рік на простої, а місцева інтелігенція, інші працівники отримують мізер. Коли пенсіонери виживають завдяки гуманітарний допомозі найбільш активних релігійних конфесій та церков, бо платіжки за комуналку ледве покриває їхня пенсія. З нашого боку несправедливо давати «зелене світло» одним, коли інші у економічній кризі, несправедливо, аморально і безсовісно. Цього ніколи не буде, поки ми маємо голоси у раді. І, врешті-решт, якщо не збирається кворум з тих чи інших причин, чи не пора б місцевій владі проводити онлайн сесії? Цю пропозицію висловлюю тут, публічно, та підтверджу своїм депутатським запитом, який, переконана, підтримає більшість колег. Сподіваюсь на результативну співпрацю та позитивні зміни у нашій громаді, адже наші люди варті найкращого».

sanchІрина Санченко, «Слуга Народу»: «Абсолютне ігнорування «не своїх» депутатів, бездіяльність керівництва ради, відсутність розвитку ОТГ, небажання дослухатися до виборців – це мала доля того, як можна охарактеризувати на сьогоднішній день Козелецьку селищну раду. Зате у керівництва ради стрімке і безперервне бажання покращити своє власне матеріальне становище. Змагаються у мистецтві хитрощів, хто краще зуміє перекласти відповідальність один на одного. Лише остання історія з намаганням підвищити заробітну плату начальнику КП «Козелецьводоканалу» Руслану Сочивцю до 34 400 гривень є красномовним підтвердженням моїх слів. Ще так соромно за керівництво селищної ради ніколи не було. Вже бракує слів, як пояснювати виборцям, чому ніхто не бачить результативної роботи ради. Ні дискусії, ні звернення, ні пропозиції, ні поради – ніщо не дало результату задля того, щоб нинішнє керівництво хоча б якось намагалося до нас прислухатися. Тому ми залишили за собою право не відвідувати сесії до тих пір, допоки не почнуть чути нас. Сьогодні ми ще раз довели, що ми – не тільки інструмент для затвердження їхніх заробітних плат. Ми є голос наших виборців! Я бачу єдиний шлях виходу з  кризи – це почати діалог із депутатами і працювати над виконанням наших вимог, які ми оприлюднили місяць тому. Хочу вірити, що здоровий глузд таки візьме гору у голови Козелецької селищної ради, і він почне думати своєю головою, а не чужою».

Сергій Солошин, «Європейська солідарність»: «...Є брехня, є нахабна брехня, і є статистика» – так розпочинав лекції у нас в університеті наш декан. У випадку публікації селищної ради на своїй сторінці – це статистичний пост, який виправдовує бездіяльність влади і неспроможність іти на компроміси. Якщо кошти капають з бюджету, навіщо напружуватись? Легше створювати видимість роботи. Змін немає та не буде, це потуги тільки для збереження влади».

* * *

Нагадаємо, початок політичної кризи у Козельці пов'язаний із позбавленням депутатського мандату голови фракції «Нашого краю» в Козелецькій селищній раді Наталії Мороз.

У протоколі зборів обласної конференції «Нашого краю» голова зборів керівник обласної організації «Наш край» і депутат у Чернігівській обласній раді Сергій Баришовець заявив, що «практична діяльність Наталії Мороз не відповідає основним принципам і положенням передвиборчої програми партії… систематично не дотримується партійна позиція при голосуванні…».

Сама ж Наталія Мороз позбавлення мандата пов’язала із впливом та особистою неприязню до неї з боку народного депутата Бориса Приходька.

Мороз – не єдина депутатка місцевої ради, яку обласний осередок партії позбавив мандата. З подібним формулюванням «за народною ініціативою» відкликали депутатку Прилуцької районної ради Вікторію Сіренко та депутатку Бобровицької міської ради Валентину Шульгу. Однак лише відкликання Наталії Мороз викликало бурхливу реакцію депутатського корпусу, в тому числі й серед її партійних колег. Опозиційні депутати вважають, що вирішення політичної кризи в Козельці залежить виключно від бажання голови громади Валентина Бригинця.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)