|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:12 | 07.23.2024

На відпочинок – до Голубих озер!

Щороку Голубі озера біля мальовничого села Олешня Ріпкинського району відвідують понад 250 тисяч туристів.

Адже чисте, цілюще повітря соснового лісу, чудові краєвиди, приваблюють і мешканців Чернігівщини, й гостей з усієї України.

Дуже люблять відпочивати на наших Голубих озерах також туристи з Білорусі – зазвичай вони приїздять цілими родинами, де можна побачити водночас людей трьох поколінь: і сивочолих ветеранів, і щасливі молоді подружжя, й безтурботних малих дітлахів. От і мої друзі з Мінська мріяли побувати тут – приїхали і тепер просто в захваті від нашого диво-курорту, – запевняють, що неодмінно відпочиватимуть на суперчарівних озерах і надалі. Зацікавилися нашим курортом і поляки – з кожним роком їх тут усе більше.

Тож, безперечно, потрібно зараз активно популяризувати цю прекрасну та романтичну оазу, щоб про неї якомога більше знали в усьому світі. Ще б пак! Для цього є всі підстави. Адже, без жодного перебільшення, – це окраса та гордість Придесення.

Взагалі, озер – чотири. Площа найбільшого становить приблизно 25 гектарів. Натомість максимальна глибина сягає 20 метрів. Історія виникнення озер така: спочатку в Олешні добували кварцовий пісок високої якості (його використовують для виготовлення скла). З часом утворилися досить великі затоплені піщані кар’єри, які й отримали свою назву – Голубі озера.

Найперше, що вражає туристів, – це незвичайно чиста блакитна вода, більше схожа на морську. Голубий колір пов’язаний із тим, що на дні озер все ще лежить кварцовий пісок. Сосновий бір, яким оточені озера, забезпечує напрочуд чисте повітря.

На Голубі озера можна приїздити у будь-яку пору року! В цих місцях можна знайти багаті мисливські угіддя або сходити на риболовлю. До того ж, тут часто, особливо під час курортного сезону, влаштовують різноманітні свята, концерти, фестивалі. Якось мої приятелі побували тут на концерті легендарного рок-музиканта, лідера «ДДТ» Юрія Шевчука.

Отож на Голубих озерах, в сосновому лісі, діє гостинний двір, на якому розташовано п’ять будиночків для проживання. У кожному будиночку є чотири спальні місця. Тут є окрема кухня, дитячий майданчик, альтанки, лазня. Також на території садиби знаходиться невеличке зариблене озеро, де водяться короп, білий амур… Звісно, є й мангали.

Відпочинок і сімейний, і для колективів організацій – до 20 осіб. Ціни – 250 гривень з однієї людини на добу.

Тел.: 050-04-25-284, 063-234-51-21. Люб’язно запрошуємо!

Схожі матеріали (за тегом)